POLSKA

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Pijana kobieta wiozła autem dzieci [WIDEO]

Nietrzeźwa 36-latka wiozła dwoje dzieci

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała kierująca samochodem marki Audi, której dalszą jazdę uniemożliwił inny kierowca.

Okazało się, że nietrzeźwa 36-latka wiozła w tym czasie dwoje dzieci. Wkrótce kobieta usłyszy zarzuty, a sąd sprawdzi czy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.


Pod koniec ubiegłego tygodnia łukowscy policjanci zostali powiadomieni przez 52-latka, o zatrzymaniu na jednym z głównych skrzyżowań miasta samochodu marki Audi. Zgłaszający poinformował, że kierująca tym autem jest pod działaniem alkoholu. Mężczyzny zareagował, bo zauważył „jadący wężykiem” samochód kierująca miała trudności w utrzymaniu się na swoim pasie ruchu. Samochód najechał też na wysepkę rozdzielającą pasy jezdni. W chwili, gdy audi zatrzymało się na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, mężczyzna wysiadł ze swego pojazdu i otwierając drzwi osobówki wyłączył silnik audi i zabrał kluczyki ze stacyjki pojazdu. Jak się okazało na tylnej kanapie audi siedziało dwoje dzieci.

Wezwani do „obywatelskiego zatrzymania” policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Okazało się, że 36-latka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali już kobiecie prawo jazdy, wkrótce kobieta usłyszy zarzuty. Dodatkowo, informacja o „nieodpowiedzialnej opiekunce” dzieci zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Zachowanie 52-latka to kolejny przypadek właściwej reakcji na bezmyślność nietrzeźwych, kierowców. Apelujemy do wszystkich osób, by widząc nietrzeźwego na drodze reagowali. Wystarczy telefon na numer 112.
(KWP)

Tagi
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close