KONCERTY

Pomagania nigdy dość. Gwiazdy dla Autyzmu w NCK: Czesław Mozil, Zuzanna Jabłońska [ZDJĘCIA]

Gwiazdy dla Autyzmu w NCK

Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu i to również termin cyklicznego koncertu charytatywnego w krakowskim NCK.

Autyzm wciąż pozostaje w Polsce tematem tabu, choć statystyczna liczba osób diagnozowanych ze spektrum autyzmu rośnie. W tym momencie już co dziesiąta osoba jest dotknięta tą chorobą. Zaburzenia związane z autyzmem utrudniają nawiązywanie kontaktów społecznych, komunikowanie się czy radzenie sobie podczas zmieniających się sytuacji życiowych.

Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na cele statutowe Stowarzyszenia Przyszłość, które zostało założone przez rodziców dzieci z autyzmem i nieustannie wspiera działalność Centrum Autyzmu. W trosce o zapewnienie najwyższych standardów edukacyjnych dzieciom, pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie ośrodka, organizację atrakcyjnych zajęć, wycieczek i treningów społecznych.

Trudno nie przyklasnąć tak zacnej inicjatywie i dlatego dopisały zarówno gwiazdy jak i licznie zgromadzona publiczność.
Na scenie pojawili się: Artur Andrus z Zespołem, Czesław Mozil oraz Zuzanna Jabłońska znana z pierwszej edycji The Voice Kids Polska. Za oprawę muzyczną zadbał Mariusz Dziubek z Orkiestrą Wieniawa, chóry Mała Wieniawa i Fermata.
Koncert z właściwym sobie humorem poprowadził Adam Grzanka.
Imprezie towarzyszył kiermasz prac uczniów, a specjaliści odpowiadali na wszelkie pytania.
(Artur Rakowski, org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button