CIEKAWOSTKI

Polska – Szwecja. Bartłomiej Kubkowski chciał przepłynąć jako pierwszy samotnie Morze Bałtyckie. Pokonała go pogoda

A było tak blisko...

Dokładnie 8.08.2022 r. w godzinach rannych z okolicy kołobrzeskiego mola Bartłomiej Kubkowski (Foka) wystartował w morską podróż.

„Przyszedł dzień, na który czekałem praktycznie całe życie. Dzień, który śnił mi się przez ostatni rok każdej nocy. Dzień, w którym jako pierwsza osoba na świecie mogę przepłynąć całe morze Bałtyckie wpław. Czeka mnie około 60 godzin w wodzie, dystans 170 km i nieobliczalne morze. Bądźcie ze mną, to będą szalone 3 dni, a ja obiecuje dać z siebie wszystko i spełnić to marzenie” – powiedział Bartek.

Niestety, po 32 godzinach i 30 minutach pływania musiał przerwać to wyzwanie za namową kapitana. Wtedy już przepłynął 120 km.

„Pogoda diametralnie się zmieniła, a ja nieświadomy przez 4 godz. stałem w miejscu” – zakomunikował potem Polak.


Bartłomiej Kubkowski chciał przepłynąć jako pierwszy pływak samotnie Morze Bałtyckie i dotrzeć do wybrzeży Szwecji. Zrobił to w szczytnym celu. Wyzwanie to dedykował dzieciom z Fundacji cancer FIGHTERS. Specjalnie dla nich zorganizował zbiórkę na Instagramie.

Po 24 godzinach płynięcia przez Baltyk pokonał ponad 100 kilometrów (ponad plan).

Nie było sensu brnąć w to dalej, bo ostatnie 50 kilometrów było wyliczone od 25 do 60 godzin. Kubkowski nie mógł tego dokonać.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button