POLSKAŚWIAT

Polska – szczepienia osób 69 lat. Czy szczepionka AstraZeneca jest niebezpieczna? Śmierć wielu osób na świecie

AstraZeneca niebezpieczna?

Austriacki rząd zrezygnował ze szczepienia preparatem AstraZeneca.

Chodzi o partię ABV 5300. Po szczepieniu zmarła 49-letnia kobieta oraz 35-latka z zatorem płucnym spowodowanym zakrzepem.

We Włoszech po podaniu AstraZeneca zmarł 43-letni Stefano Paternò, podoficer marynarki wojennej.

W Korei Południowej 8 osób zmarło kilka dni po przyjęciu szczepionki. Władze zakończyły już wstępne dochodzenie i nie stwierdziły związku pomiędzy podaniem szczepionki a ich śmiercią. Tylko przypominamy, że ciężko jest to udowodnić. Dopóki naukowcy nie dostarczą twardych dowodów na brak związku tej szczepionkami a zgonami to należy obawiać się preparatu AstraZeneca.

W Polsce słyszeliśmy już o kilku przypadkach „tajemniczych” śmierci po szczepieniu. Rząd milczy. Problemu brak.

ZOBACZ WIĘCEJ: Dostawa 62 tys. szczepionek AstraZeneca opóźniona. Dwie nauczycielki zmarły po ich zaszczepieniu

Prawdopodobnie mamy do czynienia z groźnym medycznym eksperymentem. Niestety ani Unia Europejska ani PiS nie wycofują się z podawania tych preparatów. W dodatku PiS szczepi seniorów, gdzie dla tych osób AstraZeneca nie jest zalecana.

Szwajcaria i Stany Zjednoczone odmówiły zatwierdzenia szczepionki ze względu na brak wystarczających danych.
I tak szczepionka ta wykazuje skuteczność tylko na poziomie 60 proc.

„Biorąc pod uwagę działania niepożądane szczepionki AstraZeneca, szczepienia osób starszych i przewlekle chorych mogą być dla tej grupy po prostu niebezpieczne.

Zaszczepiliśmy się szczepionką AstraZeneca. To nie jest szczepionka tylko „broń biologiczna”. Wyłączyło każdego na dwa dni. Gorączka, silne bóle pleców, mięśni, stawów, głowy, oczu, zaburzenia równowagi, osłabienie. Dla osób starszych i przewlekle chorych może być niebezpieczna.

Jako pracownicy grupy „0” zaszczepiliśmy się szczepionką AstraZeneca. Niestety działania niepożądane są tak intensywne że wyłączyły każdego szczepionego na dwa dni.

Uprzejmie proszę o informację, gdzie mam zgłosić odczyn poszczepienny. W poniedziałek zaszczepiło się 8 osób. U sześciu wystąpiła silna reakcja poszczepienna, wyłączająca osoby z życia zawodowego. W przypadku 2 nie mam wiedzy” – czytamy u Moniki na Twitterze.

Szczepienia w Polsce

Wykonano 4 086 863 szczepień. Pierwszą dawką wykonano 2 641 693 szczepień, a drugą dawką wykonano 1 445 170 szczepień.

Jutro zaczynają się zapisy grupy seniorów mających 69 lat, czyli wszystkie osoby z rocznika 1952 mogą jutro zapisywać się na konkretne terminy szczepień.

Wszyscy zapisani seniorzy będą szczepieni szczepionką firmy AstraZeneca w ponad 6000 punktach na terenie całego kraju.

Jest to grupa ponad 460 tys. osób łącznie.

Rząd apeluje, aby seniorzy korzystali z trzech kanałów rejestracji: e-rejestracja, bezpłatna infolinia 989 oraz wiadomość SMS na nr 664 908 556.

Michał Dworczyk, szef KPRM:

„Otrzymaliśmy deklarację od producentów szczepionek, które pozwalają nam oczekiwać, że w kwietniu, maju i czerwcu otrzymamy ok. 15 mln dawek, z czego 2,5 mln szczepionek będzie firmy Johnson&Johnson, a jest to szczepionka jednodawkowa.

Dziś Pani Przewodnicząca Ursula von der Leyen kontaktowała się z premierem Morawieckim, informując o dodatkowych dostawach szczepionki firmy Pfizer jeszcze w marcu. Do Polski trafi dodatkowe 335 tys. szczepionek.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button