POLITYKAPOLSKA

Polska 2050. Szymon Hołownia wystawił fakturę za rządy PiS

Polityka

Na drzwiach biur poselskich Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele Polski 2050 Szymona Hołowni nakleili faktury rozliczające ostatnie 7 lat rządów Zjednoczonej Prawicy.

To faktura na ponad 318,5 miliarda złotych za wszystkie nadprogramowe wydatki. „Obiecujemy rozliczenie z tych wydatków, mamy nadzieję, że szybciej niż za rok” – mówią przedstawiciele Polski 2050 Szymona Hołowni.

Faktura za rządy PiS to ogólnopolska akcja partii Polska 2050 Szymona Hołowni, która odbywa się we wtorek 18 października b.r. W całej Polsce przedstawiciele ugrupowania na drzwiach biur posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości rozwieszą wydrukowaną tabelę z wyliczeniami nadprogramowych wydatków rządu w latach 2015-2022.

Szymon Hołownia wystawia fakturę za rządy PiS (fot. org.)

W akcie obywatelskiego gniewu chcemy wyjść do polityków Zjednoczonej Prawicy, do tych którym powierzono odpowiedzialność za kraj i powiedzieć: zacznijcie oszczędzać, zacznijcie zaciskać pasa. Obiecaliście Polakom dobrobyt, a mamy rozpasanie w wydatkach, pompowanie pieniędzy tylko i wyłącznie do swoich środowisk, marnotrawstwo pieniędzy na nietrafione projekty i kary, które musimy płacić za politykę tego rządu” – mówi Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni.

Za nadprogramowe wydatki Polska 2050 Szymona Hołowni uznała m.in. zwiększenie budżetu Instytutu Pamięci Narodowej do 540 mln (ponad dwa razy więcej niż 2015 r.; powołanie za czasów rządu PiS 14 Instytutów, które kosztowało 1,6 mld zł. Kary, które Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył na Polskę ws. kopalni Turów (0,89 mld zł) i Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego (1,57 mld zł), budowę i zburzenie elektrowni w Ostrołęce (1,35 mld zł) oraz planowaną odbudowę Pałacu Saskiego (2,5 mld zł).

“To tylko niektóre przykłady rozrzutności i marnotrawstwa, czyli po prostu nieuczciwości tych rządów. Bo rząd uczciwy to taki, który szanuje pieniądze podatników i przeznacza je na naprawdę kluczowe cele – na żłobki, szkoły, szpitale, pociągi czy zieloną energię” – powiedziała Monika Piątkowska – pełnomocniczka ds. budowy struktur politycznych partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Agnieszka Buczyńska, sekretarz generalna partii Polska 2050 Szymona Hołowni zaznaczyła, że członkowie jej ugrupowania zamierzają dostarczyć fakturę każdemu posłowi partii rządzącej. “Chcemy, żeby dostali tę fakturę, spojrzeli na nią i zastanowił się, choć chwilę nad wagą decyzji, jakie podejmują. Miała być dobra zmiana, tej zmiany nie ma i teraz każdy z nas zastanawia się jak wspólnie przetrwamy zimę. Już faktury zostały dostarczone do 128 biur m.in. w Kwidzynie, Tczewie, Przasnyszu, Jeleniej Górze, Dębicy” – mówiła Agnieszka Buczyńska.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button