KONCERTYMUZYKAPOZOSTAŁE

Polscy komentatorzy Eurowizji 2021. Scena Rotterdam Ahoy Arena już gotowa

Konkurs Piosenki Eurowizji

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie będą komentować prezenterzy TVP.

Będą to: Marek Sierocki i Aleksander Sikora. Nie po raz pierwszy konkurs będą komentować dwie osoby. W latach 1992-1993 za mikrofonem zasiedli Artur Orzech i Maria Szabłowska.

Marek Sierocki i Aleksander Sikora (fot. TVP)

Marek Sierocki to znawca muzyki rozrywkowej. Związany jest z Telewizją Polską od wielu lat, prowadzi m.in. teleexpressowy kącik muzyczny. Od niedawna jest też gospodarzem legendarnego programu TVP „Szansa na sukces”.

Aleksander Sikora to ulubieniec widzów i jeden z współprowadzących poranny program TVP2 „Pytanie na śniadanie”. Dla Olka przygoda z Eurowizją nie jest pierwszym doświadczeniem estradowym. W 2019 roku, wraz z Idą Nowakowską i Roksaną Węgiel, prowadził Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, którego zwyciężczynią została Viki Gabor.

Scena Rotterdam Ahoy (fot. NPO/NOS/AVROTROS Nathan Reinds)

Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się z ograniczoną publicznością

Rząd holenderski potwierdził, że Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie może odbyć się z ograniczoną publicznością pod rygorystycznymi warunkami zapewniającymi zdrowie i bezpieczeństwo fanów, ekipy, dziennikarzy i uczestników.

Scena Rotterdam Ahoy (fot. NPO/NOS/AVROTROS Nathan Reinds)

Na arenę będzie mogło wejść maksymalnie 3500 widzów, czyli około 20% pojemności Rotterdam Ahoy. Bilety są dostępne tylko dla tych, którzy zakupili bilety na koncert w 2020 r. – nie będzie ogólnodostępnej sprzedaży.

Scena Rotterdam Ahoy (fot. NPO/NOS/AVROTROS Nathan Reinds)
Scena Rotterdam Ahoy (fot. NPO/NOS/AVROTROS Nathan Reinds)

Wszyscy uczestnicy muszą przedstawić ważny negatywny certyfikat testu, który nie jest starszy niż 24 godziny przed przybyciem.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button