HOKEJREPREZENTACJA

Polscy hokeiści triumfują w Baltic Challenge Cup 2021

Hokej na lodzie

Reprezentacja Polski po zwycięstwie z Estonią wygrała turniej Baltic Challenge Cup.

W czwartek, 11 listopada w Tallinie rozpoczął się Turniej Baltic Challenge Cup. W Estonii startuje drużyna, w której jest wielu debiutantów. W reprezentacji są m.in. 21-letni Jakub Bukowski, 20-letni Michał Naróg i 19-letni Karol Biłas. – W Estonii nasza odmłodzona kadra będzie walczyć o zwycięstwo – deklarował selekcjoner Robert Kalaber.

W Święto Niepodległości Kadra Narodowa Seniorów pokonała Litwę aż 11:3. Dzień później wygrała z Łotwą 8:4, ale to sobotni mecz z Estonią miał zdecydować, kto wygra turniej. Nasi reprezentanci niemal od samego początku meczu z Estonią mieli przewagę. Na pierwszego gola trzeba było jednak czekać do 10 minuty, kiedy do siatki trafił Wałęga. Prowadzenie dwie minuty później podwyższył Krężołek, a chwilę później Dziubiński. Bramkę na 4:0 zdobył Sawicki.

Druga tercja to tylko potwierdzenie przewagi Polaków. Bramki Dziubińskiego, Kamienieu oraz Tyczyńskiego, a w ostatniej tercji Bukowskiego przypieczętowały zwycięstwo w całym turnieju.

Estonia – Polska 1:8 (0:4, 0:3, 1:1)

Polska: Kieler – Wajda, Jaśkiewicz; Dziubiński, Wałęga, Łyszczarczyk – Kamienieu, Bizacki; Sawicki, Paś, Zygmunt – Zieliński, A. Jaworski; Bukowski, Tyczyński, Krężołek – Biłas, Naróg; Wróbel, Jarosz, Paszek.

Łotwa – Polska 4:8 (0:2, 2:1, 2:5)

Vibans 25, Alksins 28, Vibans 48, Rokis 59 – Łyszczarczyk 9, Jaśkiewicz 12, Dziubiński 32, Łyszczarczyk 46, Zygmunt 49, Krężołek 53, 57, Zygmunt 60.

Polska – Litwa 11:3 (1:2, 3:0, 7:1)

Paś, Dziubiński, Zygmunt (po 2 gole), Paszek, Bizacki, Bilas, Jeziorski, Jaśkiewicz – Cetvertak (2), Galdauskas.

Trener: Róbert Kaláber.