WODNY

Półmetek regat French Olympic Week w Hyeres. Sukcesy polskich żeglarzy

27.04 - polscy żeglarze na prowadzeniu w regatach klas olimpijskich w Hyeres

Półmetek regat French Olympic Week w Hyeres za nami.

Regaty French Olympic Week wchodzą w decydującą fazę. Trzeci dzień (27 kwietnia) regat upłynął pod znakiem większych i mniejszych sukcesów polskich żeglarzy.

W klasie 49er załoga Buksak & Wierzbicki 49er Sailing nie zwalnia tempa. Dominik i Szymon (AZS AWFIS Gdańsk / AZS Sailing Team Poznań) wygrali pierwszy dzisiejszy wyścig, w kolejnym dopłynęli do mety na czwartym miejscu, a w ostatnim byli drudzy. W efekcie z 1 miejsca w klasyfikacji generalnej przystępują do piątkowych wyścigów w złotej grupie, która rywalizować będzie o medale.

– Pierwszy wyścig wygraliśmy dzięki bardzo dobrej taktyce, którą ustaliliśmy z naszym trenerem Pawłem Kacprowskim. Ale najbardziej jesteśmy zadowolenie z wyścigu, w którym osiągnęliśmy najsłabszy wynik. Bardzo słabo w nim wystartowaliśmy i musieliśmy gonić czołówkę. Dzięki dobrym decyzjom dopłynęliśmy na czwartym miejscu. Jutro startujemy w złotej grupie w żółtych koszulkach liderów, ale nie patrzymy na wyniki. Skupiamy się na każdym kolejnym wyścigu, na tym aby dobrze wystartować, obrać dobrą taktykę i podejmować dobre decyzje na trasie. Trzymajcie kciuki – mówi Dominik Buksak.

Regaty French Olympic Week. Maja Dziarnowska (pras.)

W złotej grupie ścigać się będzie również załoga 49er Team PP – Przybytek & Piasecki, która zajmuje 8 miejsce w „generalce” oraz załoga Staniul/Sztorch 49er Boys, która po dzisiejszej dyskwalifikacji spadła na 12 miejsce.

W klasie ILCA 6 prowadzenia nie oddała Agata Barwińska (Mos Iława / PGE Sailing Team Poland). Polka, podobnie jak wczoraj, zaliczyła jeden świetny wyścig, w którym zajęła 4 miejsce i jeden słabszy – 19 miejsce. Agata ma 5 punktów przewagi nad drugą Belgijką Emmą Plasschaert i aż 19 punktów nad trzecią Marie Barrue (FRA).

W klasie 49erFX czołówka jest bardzo wyrównana. W tej czołówce cały czas utrzymuje się załoga Melzacka Jankowiak POL 49er FX. Ola i Sandra dzisiaj zajmowały miejsca 5, 10 i 7. Ambasadorki PGE Sailing Team Poland po rozegraniu 9 wyścigów zajmują 9 miejsce w klasyfikacji generalnej.

W klasie Formula Kite najlepiej dzisiaj spisywał się Maks Żakowski (AZS Sailing Team Poznań). Polak rozpoczął dzień od 8 miejsca, a trzy kolejne wyścigi kończył w ścisłej czołówce, na miejscach 3, 4 i 2. W efekcie Maks awansował na 19 miejsce w „generalce”. Po trzy wyścigi w pierwszej 10-tce zaliczyli dzisiaj Jan Marciniak (Aqua Włocławek) i Kuba Speedy Jurkowski (AZS Sailing Team Poznań). Wśród kobiet 8 miejsce w klasyfikacji generalnej utrzymała Julia Damasiewicz (AZS Sailing Team Poznań), a na 15 miejsce spadła Nina Arcisz (Sopocki Klub Żeglarski).

W klasie ILCA 7 Michał Krasodomski (KS AZS AWFIS Gdańsk) dzisiaj kończył wyścigi na miejscach 25 i 18 i w efekcie jest 61, zaś Piotr Malinowski (Mos Iława) był 28 i 14, co dało mu awans na 97 miejsce.

W klasie iQFoil dzisiaj komisja regatowa postanowiła rozegrać wyścig slalomowy. Flota podzielona została na trzy grupy. Pierwsze dwie rozegrały wyścig, ale podczas rywalizacji trzeciej grupy siadł wiatr i wyścig nie został dokończony. Kobiety, które miały startować ostatnie, ostatecznie nie rozegrały dzisiaj wyścigu. Jutro zaległości mają zostać nadrobione.

1 2Następna strona
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button