FESTIWALEKONCERTY

Pol’and’Rock Festival 2023. Dzieje się!

Festiwale w Polsce

Roman Polański tradycyjnie już odgwizdał odjazd, a Jurek Owsiak rozpoczął 29. Pol’and’Rock Festival!

Rozpoczęcie Festiwalu zawsze jest magicznym momentem. To wtedy każdy z Festiwalowiczów i Festiwalowiczek – z pięknymi słonecznikami w ręku – wypowiada słowa polandrockowej przysięgi:

„To jest mój kawałek ziemi, o który będę dbał i który będę szanował. To jest mój dom, w którym panuje miłość, tolerancja, braterstwo i przyjaźń. Tak mi dopomóż rock’n’roll, rock’n’roll, rock’roll!”

Pol’and’Rock Festival. Jurek Owsiak (fot. Stanisław Wadas)

Jurek Owsiak podczas rozpoczęcia mówił dużo o miłości:

„Szanowna Publiczności, kocham Was bardzo. Dziękuję, że jesteście tutaj razem z nami. To właśnie na tym polega, żebyśmy spotykali się dwa razy do roku, czuli energię i budowali ten kraj – Polskę, którą wszyscy kochamy bardzo mocno.

Zróbmy wszystko, aby także Polska poczuła przez te trzy dni Festiwalu, że takim może być krajem – pełnym miłości, pełnym przyjaźni, pełnym szacunku. Może być krajem, gdzie możemy się do siebie przytulić, gdzie mamy dla siebie dobre słowo. Hej, Polsko! To jest właśnie Polska – przecudowna, tolerancyjna, kolorowa, zwariowana, pełna małych dzieciaków, z którymi tu jesteście!”

Duża Scena przyozdobiona przez Festiwalowiczów

Jedną z tradycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata jest dekorowanie Dużej Sceny flagami, znakami i banerami stworzonymi przez Festiwalowiczów. W ruch poszły młotki, śrubokręty, wiertarki i drabiny, aby Scena była udekorowana jeszcze przed rozpoczęciem 29. Pol’and’Rock Festival.

Pol’and’Rock Festival. Owsiak i biegacze (fot. Paweł Wolochowicz)

Bieg „Policz się z cukrzycą” po raz pierwszy na Pol’and’Rock Festival

3 250 uczestników Biegu ruszyło w trasę po pasie startowym Lotniska Czaplinek-Broczyno! Festiwalowicze pokonali trasę 3 250 metrów. Bieg przyciągnął zarówno profesjonalnych biegaczy, jak i osoby, które uprawiają sport rekreacyjnie – bez względu na wiek i kondycję fizyczną. „Policz się z cukrzycą” był doskonałą okazją, aby zachęcić Festiwalowiczów do aktywności fizycznej. Zwrócił też uwagę na korzyści dla zdrowia, które płyną z ruchu.

Pol’and’Rock Festival. Get The Shot (fot. Marcin Michoń)

Koncerty

Na scenie zagrali m.in. PROLETARYAT, North East Ska Jazz Orchestra meets Wicked Dub Division! North East Ska Jazz Orchestra, Bullet for My Valentine, Lady Pank czy The Rumjacks.

Pol’and’Rock Festival. Bullet for My Valentine (fot. Stanisław Wadas)

Pokojowy Patrol

O bezpieczeństwo Festiwalowiczów dbają profesjonaliści. W tym roku Pokojowy Patrol liczy 730 wolontariuszy, a Medyczny – 195 Patrolowców. Wszyscy są zwarci i gotowi do pomocy.

Oświadczenie Fundacji WOŚP

„Festiwal Pol’and’Rock polega na tym, że kiedy dzieje się coś niepokojącego, np. przychodzi wielka burza, prowadzący to wydarzenie Jerzy Owsiak, jest na łączach ze służbami odpowiadającymi za bezpieczeństwo i przekazuje informacje publiczności zgromadzonej pod sceną, a ta słucha naszych próśb. Dziś, w sytuacji, gdy dowiedzieliśmy się o niekorzystnych warunkach, od razu przekazaliśmy informację, żeby złożyć wysokie konstrukcje.

Na terenie festiwalu mamy 4 wieże lokalizacyjne, jedna z tych konstrukcji – w wyniku gwałtownego podmuchu wiatru – przewróciła się. To jedyne takie zdarzenie. 2 osoby zostały błyskawicznie zaopatrzone, 1 została przekazana festiwalowym służbom medycznym. Zadziałano błyskawicznie.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button