FESTIWALEKONCERTY

Pol’and’Rock Festival 2022 za nami. ASP: kontrowersje wokół Barbary Kurdej-Szatan

Festiwal i nie tylko

Kurz na festiwalowym polu powoli opada, a tłumy festiwalowiczów opuściły teren lotniska.

Trzy dni koncertów i niesamowitych emocji dobiegły końca. Wyjątkowa edycja festiwalu – organizowana pierwszy raz po pandemii dla tak dużej liczby osób oraz w nowej lokalizacji – przechodzi do historii.

W sobotę zagrali m.in. Skindred, Transgresja, Dagadana, Stake, House of Death, FIDDLER’S GREEN.

Transgresja (fot. Marta Szpakowska)

Jurek Owsiak ogłosił datę kolejnej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata, ponownie na terenie Lotniska Czaplinek-Broczyno.

Kolejna edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata, wraz z ostatnimi dźwiękami koncertu Piotra Bukartyka, dobiegła końca. Pole namiotowe powoli pustoszeje, a kurz pod scenami opada w świetle reflektorów. 28. edycja Festiwalu pod wieloma względami była wyjątkowa. Pierwszy raz od trzech lat uczestnicy spotkali się w tak dużym gronie – w nowym miejscu, lecz z taką jak zawsze pozytywną energią.

Skindred (fot. Stanisław Wadas)

Kolejna edycja Festiwalu

I choć 28. Pol’and’Rock wraz z ostatnimi dźwiękami koncertu Piotra Bukartyka przeszedł już do historii, znamy już datę kolejnej edycji Festiwalu. 29. Pol’and’Rock Festival zagra ponownie na terenie Lotniska Czaplinek-Broczyno w dniach 3-4-5 sierpnia 2023 roku.

Słynny wpis Barbary Kurdej-Szatan (fot. Dariusz Matecki/Twitter)

Rozmowy na ASP

Trzy dni spotkań w ramach Akademii Sztuk Przepięknych dobiegły końca. W tym roku po raz kolejny festiwalowicze mogli poznać niezwykłe osobowości (czyżby – red.), rozmawiając o bliskich ich sercu tematach. Nie zabrakło dawki humoru jak i poważnych tematów do rozmów.

Ostatnim gościem ASP była polska aktorka Barbara Kurdej-Szatan. Podczas rozmowy były poruszane tematy z zakresu social media, PR, hejcie i modelu antypolskiego. Rozmowa nie była łatwa, nie obyło się bez łez.

Niestety, co kiedyś (bardzo dawno temu) było fajne teraz Owsiak zrobił z tego festiwalu jakieś dno. Zapraszanie tego typu aktoreczek, pseudodziennikarzyn, mieszanie się w politykę, itp. to już nie jest to czego wszyscy oczekujemy po tym kultowym wydarzeniu.

„Patologia do kwadratu. Organizator zaprasza celebrytkę z zarzutami karnymi za plucie na polski mundur. Opowiada bzdury. A publiczność klaszcze i wyje. Jak się czują polscy żołnierze słyszący słowa, że łamią prawo, a potem oklaski? Na Campus Polska też się poryczy i będą jej klaskać” – stwierdził poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

– Kurdej-Szatan na Woodstocku się popłakała i powiedziała, że jest ofiarą hejtu. Wyrzucenie z TVP po wybluzganiu polskich mundurowych, porównała do represji w czasach komunizmu.
Ona powinna siedzieć w więzieniu, albo chociaż wykonywać prace społeczne – napisał na Twitterze Dariusz Matecki przewodniczący Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button