POLSKA

Polacy oburzeni! Czarnek zachęca do Narodowego Czytania Pisma Świętego

Polska PiS

„Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań”.

To Art. 10 Konstytucji RP!

Dalej czytamy…

Art. 25 ust. 2. Konstytucji

„Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.”

A tymczasem minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek z PiS zachęca do Narodowego Czytania Pisma Świętego.

Oto co czytamy na stronie MEiN:

„W niedzielę, 1 maja po raz szósty odbędzie się Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku akcja będzie przebiegać pod hasłem „Pokój temu domowi”. Do udziału w inicjatywie zachęca Minister Edukacji i Nauki, który podkreśla, że Biblia to uniwersalny tekst kultury.

– Biblia to dzieło wszech czasów. Przez wieki stanowiła inspirację dla malarzy, artystów i twórców literatury. Biblia zawiera uniwersalne motywy, symbole i wzorce osobowe, których sens można odczytywać w każdej epoce. Jest wspaniałym zabytkiem kultury, nieustannym źródłem badań językoznawców, kulturoznawców czy literaturoznawców – powiedział Minister Edukacji i Nauki, zachęcając do udziału w akcji.

Szef MEiN zwracał uwagę na uniwersalny charakter zasad moralnych zawartych w Piśmie Świętym. Podkreślał również, że hasło tegorocznego Narodowego Czytania Pisma Świętego ma szczególne przesłanie: – Tegoroczne motto Narodowego Czytania Pisma Świętego nabiera w obecnej sytuacji społeczno-politycznej niezwykłego znaczenia. Jest szczególnym zaproszeniem do budowania postawy solidarności, braterstwa, ofiarności, a przede wszystkim pokoju.

Narodowe Czytanie Pisma Świętego

Inspiracją do zorganizowania Narodowego Czytania Pisma Świętego stały się obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. Co roku akcja przebiega pod innym hasłem. Celem inicjatywy jest ukazywanie Pisma Świętego jako uniwersalnego tekstu kultury, który jest zbiorem motywów, symboli i wzorców osobowych obecnych w kulturze polskiej i europejskiej.

Tegoroczne centralne obchody tegorocznego Narodowego Czytania Pisma Świętego z udziałem zaproszonych lektorów odbędą się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wydarzenie zainicjuje XIV Tydzień Biblijny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Premier RP oraz Przewodniczący KEP.”

Zaś dzisiaj obchodzimy ważniejsze wydarzenie jakim jest 18. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Dlaczego jest to huczniej obchodzone (to czytanie), niż wejście do UE?

18. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej (fot. KPRM)

Decyzja Czarka wywołała lawinę oburzenia wśród Polaków.

Komentarze internautów:

 • Wy się psychiatrią dziecięcą zajmijcie! Szeroko udostępnijcie i propagujcie darmową pomoc psychologiczną dla dzieci. Nawiedzony Czarnek zajął się zaś wprowadzaniem katolibanu w ustroju szkolnym!
 • A po czytaniu Pisma Świetego poszliśmy kraść, mówić fałszywe świadectwo przeciw bliźniemu swemu, czcić współwinnych katastrofy smoleńskiej, cudzołożyć, wydawać pieniądze z budżetu na propagandę partyjną, niszczyć Ludzi, sądy i Konstytucję i pisowskiemu diabłu ogarek zapalić.
 • Narodowe? Przecież to mitologia żydowska…
  W przyszłym roku proponuję Koran lub hinduskie wedy. Ewentualnie coś z mitologii nordyckiej.
 • Rozdział kościoła od państwa kwitnie, wspaniale…
 • Głupie, niepotrzebne, szkodliwe, typowo pisowskie zabiegi dzielenia ludzi. To nie narodowe tylko katolskie. A ci, którzy nie uznają tej religii za swoją to co, podnaród, gorszy sort, czy od razu zdradzieckie kanalie?
 • Jaki to ma związek z edukacją?
 • Co będzie następne? Po kolanach do Częstochowy? Albo zamiast lekcji matematyki będziecie uczyć dzieci ile dać księdzu w łapę??? Kościół to kościół a szkoła to szkoła!! I tak powinno zostać
 • Dziś odbędzie się Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Czarnek twierdzi, że Biblia to dzieło wszechczasów, przez wieki stanowiła inspiracje i zachęca do lektury. Czyżby? A co ze Starym Testamentem w którym akcje, jak z Conana Barbarzyńcy. Przemoc, gwałty, karzący Bóg!?
 • Nie jestem wierzący, ale szanuję osoby, które wierzą. Pod jednym warunkiem: o ile ta wiara nie przeradza się w fanatyzm religijny. A to co robi Czarnek, to już jest fanatyzm.
  Publiczne czytanie Biblii może organizować ksiądz, a nie minister edukacji.
 • Władza PiS w pigułce, czyli rząd odrzuca podwyżki płac dla nauczycieli, a w zamian Czarnek organizuje narodowe czytanie Biblii.
 • Zajrzałem na forum klasowe jednej ze swoich pociech. Nawalanka rodziców. Chłopcy do dziewczynek: „Potwór, nie potwór, byle miała otwór”, albo „Zrób mi loda”.
  Dziewczynki w odpowiedzi „zwal se konia”.
  A minister Czarnek zamiast edukacji seksualnej, proponuje czytanie Biblii.
 • Czarnek reklamuje Narodowe Czytanie Pisma Świętego. „Jak te dzieci mają się zbawić? One zbawią się tylko wtedy, gdy nie będą cudzołożyły, gdy będą przestrzegać 10 przykazań bożych”. Ten patologiczny fundamentalista religijny wdarł się do świeckiej nauki, katolicko ją zaśmiecając.
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button