KOLARSTWO

Podsumowanie 75. Tour de Pologne [ZDJĘCIA]

Tour de Pologne

Tour de Pologne już za nami, nadszedł czas podsumowań.

Na konferencji, która odbyła się 2 października w Zakładzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie Czesław Lang podsumował tegoroczny jubileuszowy 75. Tour de Pologne.

„Naprawdę, bardzo miło wspominam te chwile, gdy zaczynaliśmy organizować ten wyścig. Niełatwo znaleźć Partnera, czy Miasto-Gospodarza chętnych do współpracy, rozumiejących to, czym jest promocja. W tym roku łączna wartość ekspozycji Miasta Krakowa na antenach telewizyjnych wyniosła około 10 milionów złotych. Przez ponad 7 godzin Kraków był pokazywany w różnych stacjach. To jest impreza dla ludzi, dla dzieci i młodzieży, bo przy okazji robimy też Mini Tour de Pologne. I jednocześnie poprzez sport możemy promować tak piękne miasto, jakim jest Kraków. Pan Prezydent od razu wyraził chęć współpracy. Cieszę się, że przez 10 lat mogliśmy budować razem nasz polski wyścig” – tak opisał współpracę z Krakowem Czesław Lang.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski sięgnął w swoim resume do początków wyścigu: „Tour de Pologne rozpoczął się nie 75 ale 90 lat temu, 10 lat po odzyskaniu niepodległości. Tak się złożyło, że Kraków był fundamentalnym miejscem dla tego wyścigu. Od 2008 roku mamy umowę z panem Czesławem Langiem, z której wynika, że Kraków jest zawsze kluczowym miastem, tu wyścig się rozpoczyna albo kończy. Gdy mówimy, że jest to Tour de Pologne to trudno sobie wyobrazić ten wyścig bez Krakowa. Jesteśmy miastem, które hołubi – jeśli można użyć tego sformułowania – sport, między innymi kolarstwo”.

Dyrektor generalny Lang Team przekazał prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu pamiątkowy plakat Tour de Pologne z dedykacją i podziękowaniami.

Poznaliśmy termin przyszłorocznego wyścigu, a w snuciu planów na przyszłość padła nazwa „Tor der France”, pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś Kraków będzie częścią tego wspaniałego wydarzenia.
(Artur Rakowski)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button