ŚWIAT

Podróż prezydenta Bidena do Izraela i Jordanii. Eksplozja w szpitalu w Gazie – zginęło 500 osób

Wojna izraelsko-palestyńska

Prezydent USA Joe Biden uda się do Izraela w środę, 18 października.

Chce zademonstrować swoje niezachwiane wsparcie dla Izraela w obliczu brutalnego ataku terrorystycznego Hamasu oraz aby skonsultować się w sprawie dalszych kroków.

Następnie prezydent Biden uda się do Ammanu w Jordanii, gdzie spotka się z Jego Królewską Mością Królem Abdullahem, prezydentem Egiptu Sisi i prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.


Powtórzy tam, że Hamas nie opowiada się za prawem narodu palestyńskiego do godności i samostanowienia oraz będzie omawiał potrzeby humanitarne dla ludności cywilnej w Gazie.

Oświadczenie prezydenta Joe Bidena w sprawie wybuchu w szpitalu w Gazie

„Jestem oburzony i głęboko zasmucony eksplozją w szpitalu Al Ahli Arab w Gazie i wynikającą z niej straszliwą liczbą ofiar śmiertelnych. Natychmiast po usłyszeniu tej wiadomości rozmawiałem z królem Jordanii Abdullahem II i premierem Izraela Netanjahu. Poleciłem mojemu zespołowi ds. bezpieczeństwa narodowego, aby w dalszym ciągu zbierał informacje o tym, co dokładnie wydarzyło się.


Stany Zjednoczone jednoznacznie opowiadają się za ochroną życia cywilnego podczas konfliktu i opłakujemy pacjentów, personel medyczny i inne niewinne osoby zabite lub ranne w tej tragedii.”


Palestyńskie władze Strefy Gazy oświadczyły, że na szpital spadły rakiety, które zostały wystrzelone przez izraelskie lotnictwo. Mogło zginąć ok. 500 osób. Zaś Izrael twierdzi, że była to druga strona.

Kto tutaj jest agresorem: Żydzi czy Arabowie?! Warto poczytać więcej o historii tych krajów.


Przypomina to historię Polski, która była nękana przez wiele państw na przełomie setek lat.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button