POLITYKA

PO. Koalicja 276. „Powołamy na nowo KRS i TK. Zlikwidujemy TVP Info i abonament RTV. Wprowadzimy rozdział kościoła od państwa”

"Tyle głosów potrzebujemy do przejęcia władzy"

Przewodniczący PO Borys Budka oraz wiceprzewodniczący Rafał Trzaskowski przedstawili projekt Koalicji 276.

Skąd nazwa Koalicja 276? To tylu posłów potrzeba, by obalać weta prezydenta Andrzeja Dudy, a potem wygrać kolejne wybory.

Do tego tworu zaprosili także Lewicę, PSL i Polskę 2050, by „przejmować władzę”.

„Powołamy na nowo Krajową Radę Sądownictwa i Trybunał Konstytucyjny!

Tylko tak możemy realnie dokonać zmiany. Jesteśmy to winni wszystkim którzy zostali oszukani i pozostawieni bez pomocy przez państwo rządzone przez PiS.

Koalicja 276 to pierwszy krok do zjednoczenia opozycji i pokazania, że mamy wspólne cele, które powinny nas łączyć. Kwestie takie jak naprawa sądownictwa, czy odpolitycznienie telewizji publicznej to fundamentalne kwestie dla wszystkich partii opozycyjnych” – powiedział Budka.

„Koalicja 276 to porozumienie partii opozycyjnych, które uzgodnią między sobą fundamentalne sprawy do rozwiązania w przyszłym parlamencie. Jeśli będziemy mieć wspólnie 276 miejsc w parlamencie, wprowadzimy wcześniej uzgodnione zmiany.

Poprosiliśmy firmy, by przeliczyły wyniki wyborów na mandaty poselskie – w przyszłym parlamencie Zjednoczona Opozycja byłaby blisko uzyskania 276 mandatów potrzebnych do odrzucenia weta prezydenta.

Dziś jedyny podział jaki ma znaczenie to podział na tych, którzy żyją przeszłością i tych, którzy już teraz myślą o przyszłości.

Nie będziemy się dzisiaj zajmować układaniem list wyborczych, bo nie tego od nas oczekujecie. Będziemy rozmawiać, słuchać głosu naszych przyszłych koalicjantów. Każdy ma dobre pomysły na Polskę” – dodał poseł.

Rafał Trzaskowski i Borys Budka (fot. PO)

Postulaty Koalicji 276:

  • Powołamy nowy Trybunał Konstytucyjny oraz nową Krajową Radę Sądownictwa. Jest taki moment w którym staje się oczywiste, że pewnych rzeczy nie da się już naprawić, zmienić, uratować,
  • Uruchomimy narzędzia, które będą walczyć z codziennymi kłamstwem telewizji publicznej, a także już teraz powołujemy sztab wyborczy, który będzie pracował nad przyszłą wygraną,
  • Fundamentalnymi sprawami są np. naprawa Trybunału Konstytucyjnego, zmiany w Telewizji Publicznej, odpolitycznienie prokuratury, sprawnie działająca KRS i SN bez polityków,
  • Stworzymy nową instytucję Specjalnego Prokuratora Śledczego. Jego zadaniem będzie badanie afer państwowych,
  • Zlikwidujemy TVP Info i abonament RTV. Zbieranie podpisów zaczniemy już od poniedziałku
  • Wprowadzimy rozdział kościoła od państwa m.in. odpis podatkowy na kościół. Zlikwidujemy Fundusz Kościelny,
  • Wprowadzimy możliwość zorganizowania referendum ws. odwołania posła/senatora z urzędu,
  • W pierwszym budżecie państwa za który odpowiedzialna będzie Platforma Obywatelska, poziom wydatków na służbę zdrowia wyniesie 6% PKB,
  • Wprowadzimy bezwzględny zakaz importu śmieci do Polski, a cała Puszcza Białowieska będzie Parkiem Narodowym,
  • Państwo zrekompensuje Obywatelowi wydatki na wizytę u specjalisty, edukację i koszty lepszego powietrza.
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button