POLSKA

PO. Jak Morawiecki gra ludzkim życiem. 7,7% inflacji: „premier i prezes NBP odpowiedziani za drożyznę w Polsce”

Obraz Morawieckiego jako krupiera w Kasynie Polska

– Mamy za sobą 6 zmarnowanych lat dla transformacji energetycznej, bo słyszeliśmy od prezydenta, że Polska węglem stoi.

PiS nie szanuje ludzi pracy i myślał, że transferami socjalnymi finansowanymi z długu zapewni dobrobyt. Efektem jest drożyzna, inflacja i słaby złoty.
Liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie wzrosła o ostatnim czasie o 400 tysięcy! Czyli programy socjalne i demograficzne nie działają ale za to działa Inflacja+, już 7,7% – powiedziała Iza Leszczyna, posłanka KO.

„Premier i prezes NBP odpowiedziani za drożyznę w Polsce” – tak twierdzą posłowie Koalicji Obywatelskiej.

– Rząd PiS strategię walki z COVID-19 zastępuje strategią wyborczą, a ekspertów medycznych PR-owcami. Premier Morawiecki oszukuje Polaków tylko po to, żeby utrzymywać się u władzy. #DworczykLeaks pokazują patologię tej władzy.
Coraz trudniej o wolne łóżka na oddziałach covidowych. Rząd zamiast szukać winy w sobie za bierność i brak odpowiedzialności za zdrowie i życie Polaków chce sprawdzać czy to nie z winy lekarzy – mówiła Monika Wielichowska, posłanka PO.

– „Afera mailowa” w przeciwieństwie do TVP Info, pokazuje Polakom prawdziwy obraz premiera Morawieckiego – bezdusznego cynika, który władzę stawia ponad życiem obywateli. Dlatego swoje decyzje w pandemii konsultował z PR, a nie lekarzami. Ludzi traktuje wyłącznie jak mięso wyborcze – stwierdził Akradiusz Myrcha, poseł KO.

– Z ujawnionych maili wyłania się obraz Morawieckiego jako krupiera w Kasynie Polska. Rozdaje karty, dba o pozory a na koniec zgarnia wszystko dla siebie. Jednak w tej cynicznej grze, stawką stało się zdrowie i życie obywateli.
Władza PiS wykazuje szczególną troskę o obywateli przed urodzeniem. Natomiast już po urodzeniu – ratuj się kto może! Tak można podsumować strategie rządu w walce z pandemią ale nie tylko… – Wojciech Król, poseł KO.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button