WARSZAWA

Płock. Sprawca ataku maczetą zatrzymany. Ranił 20-latka

Mazowsze

Płoccy kryminalni namierzyli i zatrzymali sprawcę, który przy użyciu maczety spowodował poważne obrażenia ciała u 20-latka.

Szybka i sprawna pomoc przedmedyczna policjantów, którzy pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia, prawdopodobnie uratowała płocczaninowi życie. Młody mężczyzna niezwłocznie przewieziony został do szpitala. Wobec zatrzymanego 22-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Z czwartku na piątek, z 9 na 10.08.2022 roku, kilkadziesiąt minut po północy dyżurny płockiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące leżącego, zakrwawionego mężczyzny, który zaatakowany został maczetą na jednej z ulic miasta. Interwencję zgłosił przypadkowy przechodzień, który nie był naocznym świadkiem zdarzenia. Sprawca zadał poważne rany młodemu płocczaninowi i w pośpiechu uciekł.

Funkcjonariusze z wydziału patrolowo – interwencyjnego jako pierwsi dotarli na miejsce. Dzięki szybko i sprawnie udzielonej pomocy przedmedycznej zatamowali krwotok i niezwłocznie przekazali 20-latka załodze karetki pogotowia, która przewiozła pokrzywdzonego prosto na salę operacyjną płockiego szpitala.

Już w piątek, w kilkanaście godzin po ataku, płoccy funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, którzy niezwłocznie zajęli się sprawą ustalili pojazd, którym poruszał się sprawca, a następnie namierzyli i doprowadzili do zatrzymania 22-letniego płocczanina na terenie Mielna.

Mężczyzna został przesłuchany w płockiej komendzie i złożył wyjaśnienia. Prokurator na czas prowadzonego postępowania zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz zakazu opuszczania kraju. Podejrzanemu grozi nawet do 2 lat więzienia.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button