POLSKA

PiS ponad prawem! Obchody 10 kwietnia. Dla Kaczyńskiego otwarto zamknięty cmentarz

Prawo i Sprawiedliwość bezczelnie łamie... swoje prawo!

10 kwietnia obchodzono 10. rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

10 kwietnia br. w Warszawie odbyły się centralne uroczystości z okazji upamiętnienia 10. rocznicy katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej zginęło 96 osób, w tym prezydent prof. Lech Kaczyński i jego Małżonka.

Politycy PiS bez masek i 2 metrów odstępu od siebie

Politycy PiS na uroczystościach stali bez masek oraz nie zachowywali odpowiedniej odległości. Były też osoby z maskami, które zdjęły i trzymały je zmięte w dłoniach co jest niezgodne z wszelkimi procedurami w walce z koronawirusem.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński jak widać jest bezkarny. Zaś pozostali obywatele za nieprzestrzeganie podobnych zasad są karani wysokimi mandatami. Politycy twierdzą, że nie doszło do naruszenia prawa, bo zakaz zgromadzeń nie dotyczy rządzących.

Szłapka zawiadamia prokuraturę: „Nie może być równych i równiejszych”

Lider Nowoczesnej Adam Szłapka zawiadamia prokuraturę. Polityk napisał:

„Nie może być równych i równiejszych. Złożyłem ZAWIADOMIENIE o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 231 § 1 k.k. przez Jarosława Kaczyńskiego i towarzyszy za załamanie nakazów i zakazów w związku z epidemią. Uczestnicy spotkania bez żadnych zabezpieczeń, w zwartej grupie, przemieszczali się pieszo w centrum stolicy”.

Owsiak do Kaczyńskiego: „A Pan, Panie Prezesie, ot tak na figurę ruszył z buta. Trzeba być chojrakiem!”

„Otóż po tym rozładowaniu transportu maseczek patrzę w Internet i widzę, że Pan Prezes odważnie wyruszył w miasto! I to nie sam!

Ja bym się bał. Jak my pracujemy na magazynie, to obowiązkowo w maseczkach, rękawiczkach, a jak pakujemy, to ekipa w kombinezonach – bo nie ma przebacz, najważniejsze bezpieczeństwo. Pan Minister Zdrowia podkreśla to, i słusznie, co chwilę. A Pan, Panie Prezesie, ot tak na figurę ruszył z buta. Jak zobaczyłem jeszcze ten tłum ludzi z Panem, to zaniemówiłem. Ale kozactwo! – pomyślałem. Tak bez niczego w środku pandemii! Trzeba być niezłym chojrakiem. Mało tego! Przecież jest zakaz takiego paradowania! Mało! Zakaz w ogóle spacerowania!

Ale uspokoiłem się, kiedy usłyszałem komunikat Policji. Wytłumaczenie proste i jasne – zgromadzenie służbowe. No tak, służba to… służba! Grad, deszcz, wichura – nie ma przebacz.

Ja dzisiaj wystawiłem mojej załodze specjalne kwity. Ten a ten, nr dowodu, pracuje przy akcji pomocy w walce z koronawirusem. A przecież można łatwiej – zgromadzenie służbowe. Jak to od wtorku ułatwi setkom tysięcy pracowitych Polaków, chcących dbać o swoje firmy, pojechać do nich, przypilnować, może coś dokręcić w kilka osób w bezpiecznej odległości… Pan, Panie Prezesie, pokazał, że można. Zgromadzeniem służbowym otworzył Pan moc energii, którą my, Obywatele, skierujemy na dobre tory.

U nas we wtorek wielka wysyłka, będzie nas kilkadziesiąt osób – jak to na zgromadzeniu służbowym. Dzięki za pomysł!

Ciągle jeszcze Wesołych Świąt!

Prezes Jurek Owsiak”

10 kwietnia Jarosław Kaczyński odwiedził grób swojej matki, Jadwigi Kaczyńskiej na Powązkach

Specjalnie dla niego otwarto zamknięty cmentarz.
Przypominamy, że m.in. takie miejsca są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Lider PiS przyjechał tam limuzyną w asyście ochroniarzy, którzy zabierali stamtąd znicze i zapalali nowe. Od tego momentu opinia publiczna krytykuje co wtedy zaszło, bo Cmentarz Powązkowski jest czasowo zamknięty dla odwiedzających. Oczywiście Archidiecezja Warszawska dla niego zrobiła wyjątek. Tłumaczą się, że uroczystość ta była zorganizowana w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej (odwiedzenie grobu pary prezydenckiej).

Andrzej Duda (ówczesny poseł) w 2012 r. napisał na Twitterze:

„Jeśli ktoś jest u władzy i zakłada, że razem z kolegami jest ponad prawem, to rzeczywiście jest problem”!

Wizytę Kaczyńskiego skomentowała Barbara Nowacka, córka Izabeli Jarugi-Nowackiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej:

„Nie mogłam pójść na ten sam cmentarz na grób matki wczoraj, w 10 rocznicę jej śmierci. Małgorzata Kidawa-Błońska też, kilka dni temu w rocznicę śmierci swojej mamy.

Jak tysiące innych ludzi.

Jeden człowiek mógł. Bez rocznicy. Bez trybu.”

Rząd ograniczył przemieszczanie się (tylko z ważnych powodów można wyjść, np. do pracy, sklepu) z powodu rozszerzającej się epidemii.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button