POLITYKAPOLSKA

PiS: Pogarda PLUS. Równi i równiejsi. Krystyna Pawłowicz w „płonącym” hotelu

Pandemia covid-19

Obecna władza ciągle łamie zakazy, które sama wprowadza na obywateli.

Krystyna Pawłowicz pomimo pandemii covid-19 przebywała w hotelu w Solcu-Zdroju. W budynku tym doszło do małego pożaru.

Osoba ta obecnie jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego.

W sobotę około godziny 18 do hotelu Malinowy Zdrój przyjechała straż pożarna do palącego się pomieszczenia technicznego. które spłonęło. Potwierdza tę sytuację oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju st. kpt. Piotr Dziedzic.

Gości hotelowych należało ewakuować. Jednym z nich była Pawłowicz. Na sędzię czekała już limuzyna Służby Ochrony Państwa.

Nie jest to ważne czy Pawłowicz złamała prawo. Ważne jest to, że jako polityk ma dawać przykład innym! Miliony Polaków siedzi (pracuje) w domach, a była posłanka PiS mimo zakazu wyjeżdża do hotelu. Przez obostrzenia większość takich miejsc jest zamkniętych.

– Nie może być tak, że sędzia Trybunału Konstytucyjnego łamie polskie prawo, czy kłamie – powiedział poseł Porozumienia Michał Wypij.

„Najpierw głosowała za nieludzkim prawem dla Polek. Potem, łamiąc zakazy obowiązujące nas wszystkich, pojechała wypoczywać do spa. A na koniec – została ewakuowana limuzyną z ochroną SOP na koszt podatników. Ta władza w pigułce. Pogarda plus. Jak u Orwella” – mówi Borys Budka, przewodniczący PO.

– Kiedy członkowie tej władzy łamią własne obostrzenia to zawsze mówią: wszystko było w porządku, przecież akurat w tym indywidualnym przypadku można było daną działalność prowadzić – powiedział poseł KO Marcin Kierwiński.

Sama zaś – najbardziej kontrowersyjna z postaci polskiej sceny politycznej – stwierdziła, że nie złamała prawa, bo ośrodek uzdrowiskowy działa legalnie.
Pawłowicz poinformowała, że „pożaru nie było i jest to kłamstwo”, a straż na miejsce wezwano jedynie prewencyjnie.

Nawet właściciel hotelu stwierdził, że zadymienie pojawiło się w wyniku spalenia instalacji elektrycznej w skrzynce rozdzielczej. Zatem kto tutaj kłamie: Pawłowicz i właściciel hotelu czy straż pożarna?

Sanepid sprawdza, czy goście mogą przebywać w tym hotelu.

„Na wątpliwości w sprawie pobytu K.Pawłowicz w 4* hotelu R. Terlecki odpowiedział, że „sędziowie mają przecież specjalne uprawnienie”. To wystarczy za cały komentarz do sprawy, zawsze to samo: „nam wolno więcej”. Rasa panów z PiS” – Bartłomiej Sienkiewicz, publicysta, poseł KO.

– W Polsce PiS są dwa typy ludzi – gorszy i lepszy sort. Zwykli ludzie i nadludzie, którzy noszą legitymację partyjną partii rządzącej. Co robi PiS, kiedy Polacy boją się o zdrowie i finanse swoich najbliższych? Posłanka Pawłowicz pluska się przy hotelowym basenie, pani Emilewicz jeździ na nartach, a poseł Girzyński bez kolejki wpycha się po szczepionkę. Żyć, nie umierać – skomentował lider Wiosny, europoseł Robert Biedroń.

„Państwo PiS w pigułce: Wicepremier Emilewicz na stoku, sędzia Pawłowicz w hotelu, poseł Bortniczuk w restauracji – tymczasem przedsiębiorcy liczą straty związane z zamknięciem gospodarki” – napisała Ewa Kopacz.

– WSZYSTKO co piszą media,z wyjątkiem notatki PAP jest KŁAMSTWEM. Odsyłam do info PAP.I proszę porównać skalę KŁAMSTW lewackich mediów – „wrzeszczy” na Twitterze Pawłowicz.

Przypominamy o bezkarności PiS:

  • Wyjazd byłej wicepremier Jadwigi Emilewicz, posłanki z klubu Prawa i Sprawiedliwości z dziećmi na narty, niezgodnie z prawem,
  • Posłowie PiS oglądali na żywo mecz siatkówki. Artur Soboń i Adam Gawęda obejrzeli mecz PlusLigi między Jastrzębskim Węglem a Verwą Warszawa, mimo że jest zakaz udziału publiczności,
  • Jarosław Kaczyński wjechał na cmentarz „legalnie”, bo dostał pozwolenie. WIĘCEJ: PiS ponad prawem! Obchody 10 kwietnia. Dla Kaczyńskiego otwarto zamknięty cmentarz
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button