POLSKA

PiS odbierze koncesję TVN? KRRiT: jest to możliwe

TVN kontra PiS

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozważa, by koncesja dla wszystkich stacji TVN została cofnięta.

Obecnie trwa (od wielu miesięcy) postępowanie KRRiT nad przedłużeniem koncesji dla TVN24, która kończy się we wrześniu bieżącego roku.

Jeśli stacja ta wejdzie w skład nowej spółki utworzonej przez Warner Media oraz Discovery w połowie przyszłego roku to może wydarzyć się naprawdę.

KRRiT twierdzi, że koncesję można wydać osobie lub firmie na stałe zlokalizowanej w Polsce lub w Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Czy KRRiT (PiS) cofnie koncesję wszystkim kanałom TVN?

Oświadczenie zarządu Spółki TVN S.A.

„W związku z dzisiejszą debatą sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, zarząd Spółki TVN S.A. oświadcza, że struktura własnościowa Spółki jest zgodna z przepisami ustawy o radiofonii i telewizji. Potwierdzają to niezależne ekspertyzy opracowane przez wybitnych polskich profesorów prawa.

Podkreślamy, że w 2015 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaakceptowała wejście amerykańskiego kapitału do naszej Spółki i do czasu ubiegania się o przedłużenie koncesji dla programu TVN24 struktura własnościowa TVN nie budziła żadnych wątpliwości.

Planowana w przyszłości fuzja z Warner Media nie może stanowić pretekstu do przedłużania procesu rekoncesyjnego, gdyż jeszcze nie miała miejsca.

Zarząd Spółki TVN S.A.”

– W nocy w sejmie pojawił się projekt mający odebrać koncesję TVN ! PiS chce aby jedynym źródłem informacji były jego media czyli TVP, prawicowe gadzinówki itd. TVN to stacja amerykańska a wiec kolejna wojna wypowiedziana! – powiedziała Małgorzata Prokop posłanka Lewicy.

Inni politycy Lewicy powiedzieli jeszcze:

– Jeśli media wytykają błędy i piszą prawdę o rządzących to trzeba je wyeliminować z rynku medialnego. To niestety sposób działania PiS. Ustawa się tego nie zmieni. Trzeba zmienić PiS.

– Projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji wniesiony przez PiS, to docelowo odebranie koncesji TVN, kneblowanie ust i ostatecznie wymierzony cios w wolne media.

– PiS w swoim żywiole – pod osłoną nocy grupa posłów składa projekt, który ma nałożyć ostateczny knebel na media i pozbawić TVN koncesji. Ma zwyciężyć propaganda TVP i wieczna władza Kaczyńskiego.

– W demokracji media mogą bezkarnie krytykować rząd. W państwie PiS za krytykę grozi likwidacja lub (w najlepszym razie) orlenizacja. To już nie jest demokracja. To pełzająca dyktatura.

– Jak słabym trzeba być środowiskiem politycznym, jak bardzo trzeba nie wierzyć w swoją sprawczość i moc przekonywania wyborców, że trzeba zamykać usta dużej stacji telewizyjnej TVN24, która nie tańczy tak, jak gra Nowogrodzka! Albo media pisowskie, albo żadne?

Politycy Platformy Obywatelskiej:

– PiS konsekwentnie niszczy pluralizm mediów. Teraz TVN. Jutro pójdą krok dalej. Aż zostaniemy z jednym przekazem – pisowskiej TVP.

– Zawsze lepili te swoje media. Im bardziej nazywali je „niezależne” tym mocniej cuchnęła smycz spółki Kaczyńskiego Srebrna.
Coś jak Trybuna Ludu, ani trybuna, ani ludu.
To samo zrobili z tvp zamieniając ją w organ administracji rządowej – pierwszą w historii telewizję rządową.

– Projekt nowelizacji ustawy o RTV wprost uderza w TVN. Walka Kaczyńskiego z wolnymi mediami wchodzi w fazę ich niszczenia. Ta władza po prostu oszalała.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button