PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

Minimalna porażka Polski z Serbią

Piłka ręczna

W piątek reprezentacja Polski w meczu towarzyskim zmierzyła się z Serbią.

Po zaciętej rywalizacji biało-czerwoni ostatecznie przegrali różnicą jednej bramki 25:26.

Od 10 marca trwa tygodniowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Na początku nasza kadra trenowała w Cetniewie, a od czwartku jest w Gdańsku, gdzie zagra dwa mecze towarzyskie z Serbią.

„Chociaż wynik jest niekorzystny to oceniam ten mecz bardzo dobrze. Przegraliśmy, co prawda 25:26, ale patrząc na armię jaką przywieźli Serbowie i na rozbitą kontuzjami naszą grupę, którą obecnie dysponujemy to doceniam sposób w jaki moi zawodnicy walczyli i jak się postawili. Wiadomo, nie ustrzegliśmy się błędów, szczególnie w pierwszej połowie zawiodła nas bardzo skuteczność. Ważne jednak, że zawodnicy wiedzą, co zrobili dobrze, a co źle. Mamy dzisiejszy wieczór, aby zrobić wstępną analizę, a jutro czeka nas luźniejszy trening, żeby zregenerować się i przygotować do kolejnego spotkania” – podsumował trener Marcin Lijewski.

Piłka ręczna. Reprezentacje Polski i Serbii (fot. Paweł Bejnarowicz/ZPRP)

Polska – Serbia 25:26 (12:13)

Polska: Jastrzębski, Skrzyniarz, Witkowski – Chabior, Olejniczak 3, Powarzyński 2, Przytuła 5, Wasiak, Bis, Doniecki, Jankowski, Syprzak 4, Czapliński 1, Sroczyk 2, Szyszko 8

Serbia: Ćirović, Trnavac, Milosavljev – Jevtić, Jovanovic 1, Kos 3, Vukovljak , Borzaš 2, Kojadinovic 2, Radivojević 1, Tufegdžic, Pusica 1, Ilic 2, Vejin 2, Nikolić Marko, Đekić 4, Rogan, Đukić 1, Pechmalbec 6, Srdanovic 1, Nikolić Matija

Pewne zwycięstwo młodzieżowców nad Rumunią

Reprezentacja Polski młodzieżowców wysoko triumfowała nad Rumunią (39:29) w ramach towarzyskiego spotkania w Wałczu. Biało-Czerwoni bezpieczną zaliczkę wypracowali jeszcze przed przerwą, na którą zeszli przy prowadzeniu 20:9. Rewanż odbędzie się już w sobotę o godz. 18.00. Transmisja będzie dostępna w Internecie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button