TRÓJMIASTO

Pijany kierowca. Samochód dachował. Zostawił dziecko i uciekł

Pomorze

Nawet 5 lat więzienia grozi pijanemu kierowcy z powiatu słupskiego (woj. pomorskie).

Wczoraj w okolicach Dobieszewa spowodował kolizję i próbował uciec z miejsca zdarzenia, pozostawiając w samochodzie swojego kilkuletniego syna. 35-latek został zatrzymany przez będącego w czasie wolnym od służby policjanta ze słupskiej Szkoły Policji, który widząc groźne drogowe zdarzenie zatrzymał się, aby udzielić pomocy jego uczestnikom.

15 sierpnia około godziny 18:00 będący w czasie wolnym od służby policjant Szkoły Policji w Słupsku w rejonie miejscowości Dobieszewo zauważył przewrócone na bok audi, które chwilę wcześniej zjechało z drogi i dachowało. Funkcjonariusz po służbie wspólnie ze swoją żoną od razu się zatrzymali i podeszli do tego samochodu, aby sprawdzić, czy osoby uczestniczące w zdarzeniu nie potrzebują pomocy medycznej. Żona policjanta zwróciła uwagę, że w samochodzie siedzi kilkuletnie dziecko, któremu zaczęła udzielać pomocy, a funkcjonariusz zainteresował się kierowcą audi, od którego w trakcie rozmowy wyczuł alkohol. W pewnym momencie kierowca odwrócił się i zaczął uciekać w kierunku najbliższej miejscowości. Policjant pobiegł za nim, po kilkuset metrach dogonił uciekającego kierowcę i przekazał go w ręce funkcjonariuszy, którzy po chwili przyjechali na miejsce tego zdarzenia.

Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mieszkańca powiatu słupskiego były ponad 3 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy i ustalili, że jadący w stronę Słupska 35-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i dachował. 5-letni pasażer został przewieziony na SOR, gdzie przeszedł badania i szczęśliwie nie odniósł żadnych obrażeń, jednak bezmyślne zachowanie jego pijanego ojca mogło skończyć się tragicznie.

Funkcjonariusze zatrzymali 35-latka w związku z narażeniem swojego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie także odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Gdzie była matka tego dziecka? gdzie była żona/partnerka tego mężczyzny? dlaczego nie interesowało ją bezpieczeństwo dziecka? dlaczego nie pilnowała męża/partnera by nie prowadził pojazdu będąc nietrzeźwym? Ja to bym tą matkę dziecka a zarazem żonę/partnerkę tego mężczyzny wsadziła do więzienia na 25 lat, jest z niej bardzo nieodpowiedzialna kobieta, nie interesuje się dzieckiem, nie interesuje się mężem/partnerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button