SIATKÓWKA

Pierwsze mistrzostwa Europy U21 i U22. Polska i Włochy gospodarzami

#EuroVolleyU21W i #EuroVolleyU22M

W lipcu 2022 roku Włochy oraz Polska będą gospodarzami pierwszych edycji turniejów #EuroVolleyU21W i #EuroVolleyU22M.

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej zdecydowała się wprowadzić rozgrywki dodatkowej grupy wiekowej, aby ułatwić przejście młodych i utalentowanych siatkarzy i siatkarek w seniorskie szeregi. W turniejach w Polsce i we Włoszech weźmie udział po osiem reprezentacji narodowych, tzn. gospodarze oraz po siedem krajów zakwalifikowanych w pojedynczej rundzie eliminacyjnej, która jest zaplanowana na koniec maja 2022 r.

Finałowe rundy zaplanowano między 8 i 17 lipca tego roku. Do udziału zarejestrowało się 24 M i 18 W zespołów ze Starego Kontynentu. W rundach finałowych osiem drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy, z których dwa najlepsze zespoły awansują do półfinałów, a następnie meczów o medale.

Włoszki są aktualnymi mistrzyniami w kategorii U20, po sukcesie, jaki odniosły w minionym roku w czempionacie globu w Holandii i Belgii. Tym bardziej postarają się nie zawieść na ojczystej ziemi, w Andrii i Cerignoli.

#EuroVolleyU21W odbędzie się w Apulii.

Polacy są z kolei zdobywcami brązowego medali zeszłorocznych mistrzostw świata do lat 21, na podium których znalazły same europejskie drużyny, w tym Włochy i Rosja. W #EuroVolleyU22M wezmą zatem udział trzy najlepsze zespoły świata, co jest wystarczającym powodem by z niecierpliwością czekać na turniej.

#EuroVolleyU18M 2024 odbędzie się w Bułgarii

Podczas grudniowego posiedzenia w Budapeszcie, zarząd CEV potwierdził, że Bułgaria będzie organizatorem mistrzostw Europy chłopców do lat 18 w 2024 roku.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button