WROCŁAW

Nietrzeźwa wiozła samochodem 8-letnią córeczkę. Pojazd przewrócił się na bok

Dolny Śląsk

1,2 promila alkoholu w organizmie miała kobieta, która kierując samochodem osobowym w powicie milickim zjechała z drogi na pobocze, gdzie pojazd przewrócił się na lewy bok.

Dramaturgii wydarzeniu dodaje fakt, że w samochodzie jechała także 8-letnia córka nietrzeźwej kierującej. Na szczęście dziewczynce i jej mamie nic się nie stało. Kobietę czekają teraz konsekwencje prawne bardzo nieodpowiedzialnego zachowania na drodze, a policjanci ponownie apelują do wszystkich kierujących o trzeźwość i zachowanie ostrożności na drodze.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło 19 stycznia nocą o godzinie 3:30 w miejscowości Bukowice w powiecie milickim (woj. dolnośląskie). Jak wykazały wstępne policyjne ustalenia, kierująca samochodem osobowym prawdopodobnie nie dostosowała prędkości jazdy do warunków drogowych i zjechała z drogi na pobocze, gdzie pojazd przewrócił się na lewy bok.

Policjanci ustalili, że kierująca samochodem 35-letnia mieszkanka Twardogóry była nietrzeźwa – badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 1,2 promila alkoholu.

Bukowice. Nietrzeźwa kobieta wiozła samochodem swoją 8-letnią córeczkę (fot. policja)

Samochodem jechała także 8-letnia córka kierującej – na szczęście zarówno dziewczynka, jak i jej nieodpowiedzialna matka nie doznały obrażeń ciała podczas tego niebezpiecznego zdarzenia. Policjanci w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa drogowego zatrzymali kobiecie prawo jazdy, natomiast uszkodzony pojazd został odholowany na parking strzeżony. Dziewczynka została przekazana pod opiekę babci.

Czynności w ramach tego postępowania są nadal prowadzone – sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie kobieta poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym, będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto odpowie ona za spowodowanie zagrożenia dla swojej 8-letniej córki.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, które może sięgać kwoty nawet 60 tysięcy złotych.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierujących o to, aby nie prowadzili pojazdów po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button