TRÓJMIASTO

Pasażerowie w Gdyni. Krówka za… maseczkę

„Dziękujemy, że nosisz maseczkę”

Czy wsiadając do autobusu, pamiętasz o tym, aby zakładać maseczkę i mieć na uwadze bezpieczeństwo innych?

Jeśli tak, to niewykluczone, że w nagrodę dostaniesz… krówkę. W taki sposób ZKM Gdynia przez kilka dni dziękuje pasażerom, którzy przestrzegają obostrzeń związanych z pandemią.

Jeśli wchodzisz do autobusu w maseczce – dostajesz krówkę z logo ZKM Gdynia, a jeśli wchodzisz bez osłony ust i nosa – dostajesz maseczkę, żeby chronić innych podróżnych. To kilkudniowa akcja komunikacyjnego operatora, która ma uświadomić pasażerom, że pandemia nadal trwa.

– Akcja polega na tym, że pasażerom, którzy nie mają masek, dajemy je, a tym, którzy mają maseczkę – rozdajemy krówki. Dziś jeździmy głównie po Śródmieściu, ulicą Świętojańską do Wzgórza św. Maksymiliana – mówi Filip, który w duecie z Izą uczestniczył w akcji od poniedziałkowego poranka.

Przedsięwzięcie ruszyło w miniony piątek (13 sierpnia). Jednak w poniedziałek oraz we wtorek w gdyńskich autobusach i trolejbusach również pojawią się pracownicy ze słodkimi upominkami, które otrzymują podróżni przestrzegający obostrzeń sanitarnych.

Na każdej z krówek przeczytamy: „Dziękujemy, że nosisz maseczkę”. Ten mały gest to podziękowanie za to, że dzięki rozsądnemu podejściu nie musimy już obawiać się jazdy komunikacją miejską – to wciąż bezpieczna opcja przemieszczania się po mieście, a, jak można łatwo zaobserwować, pasażerowie biorą sobie do serca obowiązujące reguły.

– Edukowanie pasażerów i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań dla komunikacji miejskiej, która, jak dobrze wiemy, w szczycie pandemii zanotowała ogromne spadki liczby pasażerów i musi mozolnie odbudowywać zaufanie. To szczególnie ważne w kontekście możliwej kolejnej fali, przed którą przestrzegają lekarze i wirusolodzy. Chcemy umacniać dobre wzorce, zachęcać do dbania o bezpieczeństwo innych i do podróży jednym z najnowocześniejszych w kraju taborów, którego spora część to trolejbusy i autobusy zeroemisyjne – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Przypomnijmy, że aktualnie w Polsce obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki w środkach publicznego transportu zbiorowego. Wynika on z treści rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button