PODRÓŻERÓŻNOŚCI

Parlament Europejski otwarty dla zwiedzających. Odwiedź Parlamentarium czy odkryj sekrety Brukseli

Unia Europejska

Odwiedź centrum europejskiej demokracji – miejsce, w którym podejmowane są decyzje dotyczące UE.

Wdrożono środki gwarantujące Twoje bezpieczeństwo.

Odwiedź Parlamentarium

Parlamentarium w Brukseli to największe parlamentarne centrum dla zwiedzających w Europie. Znajduje się w nim kino, w którym można zobaczyć widok 360° na Europę i Parlament Europejski. Dowiedz się, jak działa Parlament, jak powstają prawa i dlaczego polityka europejska ma znaczenie. Interaktywna mapa w podłodze zabiera zwiedzających w wirtualną wycieczkę po UE, obejmującą ponad 100 różnorodnych historii.

Parlamentarium jest otwarte siedem dni w tygodniu, a wstęp jest bezpłatny. Jest w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnością.

Zarezerwuj wizytę w Parlamentarium.

Wybierz się na wycieczkę po Domu Historii Europejskiej

Wystawa stała w Domu Historii Europejskiej prowadzi zwiedzających przez historię Europy, od jej początków, przez jej ewolucję, po wojnę i poszukiwanie lepszego życia. Warsztaty i zasoby edukacyjne pomogą uczniom poznać historię Europy, tak jak i praktyczne zajęcia i wydarzenia przeznaczone dla rodzin.

Zarezerwuj wizytę i dowiedz się więcej.

Odkryj salę plenarną w Brukseli

Sesje plenarne Parlamentu odbywają się nie tylko w Strasburgu, ale również czasem w Brukseli – odwiedź budynek Parlamentu Europejskiego w Brukseli i dowiedz się więcej o tym, jak działa Parlament.

Wizyty są bezpłatne i dostępne w każdym z 24 języków urzędowych Unii Europejskiej. Budenk jest w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnością.

Zarezerwuj zwiedzanie sali obrad.

Odkryj sekrety Brukseli

Najlepszy sposób na zwiedzanie Dzielnicy Europejskiej to spacer z przewodnikiem – spacery organizowane przez Parlament Europejski pomogą Ci odkryć europejskie instytucje, zielone tereny dzielnicy, jej sztukę, historię i klejnoty architektury. Z pomocą doświadczonego przewodnika zwiedzający mogą odkryć niektóre z najlepiej strzeżonych sekretów Brukseli i uzyskać odpowiedzi na pytania.

90-minutowe wycieczki z przewodnikiem odbywają się wiosną i latem w każdy weekend. Wycieczki są dostępne w języku angielskim, francuskim, holenderskim i niemieckim.

Zarezerwuj bezpłatną wycieczkę po dzielnicy europejskiej.

Parlament Europejski w Strasburgu

Znowu możliwe jest również zwiedzanie budynku Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Podczas wizyty zobaczysz oszałamiający budynek Louise Weiss i galerię publiczną sali plenarnej, w której odbywają się najważniejsze debaty i historyczne głosowania, oraz interaktywne Parlamentarium im. Simone Veil.

Odwiedź budynek Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Inne miejsca w Europie

Odwiedź najbliższe Europa Experience i dowiedz się więcej o Parlamencie Europejskim:

(PE)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button