POLSKA

Pandemia. Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym zlikwidowany

Warszawa

19 maja odbyła się konferencja prasowa pełnomocnika rządu do spraw szczepień Michała Dworczyka i doktora Artura Zaczyńskiego, dyrektora Szpitala Narodowego.

Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym zostanie zlikwidowany.

– Jego działalność zostanie zawieszona. W najbliższą niedzielę zostanie z niego wypisany ostatni pacjent. Był to pierwszy szpital tymczasowy w Polsce. W ciągu 12 dni od decyzji premiera szpital tymczasowy został zbudowany i przekazany MSWiA, a 17 dni po wydaniu decyzji został przyjęty pierwszy pacjent.

Szpital Narodowy to nie tylko szpital tymczasowy, ale i punkt szczepień. W tym punkcie szczepień wykonano już ponad 250 tys. szczepień.

Mimo, że szpital zawiesi swoją działalność to większość infrastruktury pozostanie, żeby być zabezpieczeniem, które mamy nadzieję, że nie będzie wykorzystane – powiedział Dworczyk na Stadionie Narodowym w Warszawie.

– To pan dyr. Artur Zaczyński ze swoim zespołem prowadził szpital tymczasowy. Ogromne podziękowania dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i salowych zaangażowanych w realizację tego projektu – dodał minister.

Szpital Narodowy w liczbach (fot. KPRM)

Wykonano w Polsce 16 372 436 szczepień. W tym pierwszą dawką wykonano 11 868 779 szczepień. W pełni zaszczepionych jest 4 794 334 osoby (zaszczepieni preparatem J&J oraz 2 dawką innych preparatów).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button