POLSKA

Jurek Owsiak dla Kronika24.pl – komentarz do słów Morawieckiego. „Możemy przekazać z WOŚP pieniądze na walkę z koronawirusem”

WOŚP

W 29. Finale WOŚP padł rekord.

W ramach tej akcji zbierano środki na dziecięcą otolaryngologię i diagnostykę głowy.

210 813 830,10 zł – tyle wpłynie na konto Fundacji!

Redakcja Kronika24.pl zapytała Jurka Owsiaka, prezesa Zarządu Fundacji.

Redakcja:

– Jurek czy mógłbyś odnieść się do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który atakuje opozycję, media i prywatną ochronę zdrowia?
W skrócie z jego słów wynika, że pandemia w Polsce po części jest winą mediów i opozycji, bo źle życzą władzy, a prywatna służba zdrowia nie ratuje zdrowia oraz życia pacjentów z Covid-19.

Jurek:

– Jest to trudne do skomentowania. Siedzieliśmy absolutnie w środku tego cyklonu. Rok temu elementarny był brak maseczek, które były wcześniej odsprzedawane przez Agencję Rezerw Materiałowych. Rząd sprowadził je samolotami, a na końcu okazały się bezużyteczne.

Co miałby poprzedni rząd zepsuć? Pandemia wybuchła rok temu, a system obecny rządzi już 5 rok. Co tam można było zepsuć? Tego nie rozumiem! Powiem inaczej, nie powinniśmy w ogóle tego rodzaju porównań wyrzucać od siebie. W tym momencie musimy być razem. Czy ktokolwiek z nas z Fundacji zastanawiał się rok temu czy mamy brać w tym udział.

Dlaczego zbieracie? – ktoś o to zapytał, bo… przecież płacimy podatki. System nie mógł znaleźć pomocy skutecznej dla ratowników, lekarzy, tego co było najbardziej potrzebne i nie przerabiano by sprzętu do nurkowania dla służby zdrowia. Czy to jest wina poprzedniego systemu władzy? Bądźmy razem w tym!

Redakcja:

– Jaka kwota z tych pieniędzy z 29. Finału ewentualnie jeszcze mogłaby zostać przekazana na walkę z koronawirusem? Jak widzimy coś ciągle rządowi w tym temacie nie udaje się.

Jurek:

– To są nasze obywatelskie pieniądze. Jeśli będzie taka sytuacja to możemy wszystkie pieniądze przekazać. To my obywatele będziemy o tym decydowali. Pamiętam, kiedy uruchomiliśmy pierwsze pieniądze na walkę z covidem rok temu to Wy zaproponowaliście konto, by wpłacać na ten cel pieniądze. Uruchomiliśmy je, ale na samym początku wydaliśmy te pieniądze, które już mieliśmy, nie czekając na pozostałe wpływy. To są pieniądze obywatelskie, są niezwykle ważne w każdym rozliczeniu. Pokazujemy co kupujemy, jaki sprzęt. Polacy, zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji w tych sprawach!

29. Finał WOŚP odbył się 31 stycznia 2021 roku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button