POLSKA

Kościół nie stosuje się do obostrzeń. Antycovidowy ksiądz. Proboszcz z koronawirusem. Wklejone puste ławy

Pozwolenie PiS

Minister zdrowia i kościół katolicki wydali oświadczenie, że kościoły mają być otwarte, a jedynie apelują do księży o zachowanie ostrożności.

Według abp Stanisława Gądeckiego: „Pozostawienie otwartych kościołów jest rzeczą niezwykle ważną, bo człowiek jest nie tylko ciałem, ale także duszą”.


Proboszcz z Człuchowa z koronawirusem

Proboszcz z Człuchowa ma koronawirusa i trafił do szpitala.

Komunikat parafii:

„Ks. Proboszcz Robert Mayer jest hospitalizowany z racji zakażenia Covid 19. Pamiętajmy w modlitwie o ks. proboszczu prosząc o rychły powrót do zdrowia. Pragniemy poinformować że, niezwłocznie po informacji o pozytywnym teście na covid ks. proboszcza nasz kościół został poddany dezynfekcji i jest bezpieczny. Osoby bezpośredniego kontaktu po wnikliwej analizie inspekcji sanitarnej zostały skierowane do odbycia 10-dniowej kwarantanny. Zachowując reżim sanitarny i państwowe obostrzenia nie rezygnujmy z obecności w tym szczególnym czasie na Eucharystii w naszym kościele.”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Człuchowie apeluje do osób, które w dniach 21-26.03.2021 r. uczestniczyły w mszach świętych w kościele p.w. św. Jakuba Apostoła w Człuchowie, aby pilnie zgłaszały się telefonicznie na infolinię Inspekcji Sanitarnej.

Numer całodobowy +48 222 500 115.

Kontakt do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00 pod numerem telefonu 59 834 11 42, e-mail psse.czluchow@pis.gov.pl

Osoby, które podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem proszone są o kontakt z lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Antycovidowy ksiądz w Józefowie

Na mszy w kościele w Józefowie nad Wisłą kobieta została wyproszona po tym jak zwróciła uwagę, że uczestnicy nie mają maseczek. Usłyszała tylko: „wyjdź i nie przeszkadzaj, kościół nie jest miejscem do dyskusji”.


– Zapomniałam w murach świętych wirusa nie ma – jeden z komentarzy na Twitterze.


Ksiądz z tego kościoła jest przeciwnikiem noszenia maseczek i zachęca uczestników mszy do podawania sobie rąk w momencie przekazania znaku pokoju.
Przed kościołem ściąga kobietom maseczki. W piątek na Drodze Krzyżowej było 50 osób, z tego tylko cztery miały maseczki.

„Kościół jak zabijał, tak i zabija. Msze w covidzie sieją śmierć. Gangsterzy w sutannach to doskonałe wiedzą, ale mamona znaczy dla nich stokroć więcej niż ludzkie życie” – powiedział Jan Hartman, profesor UJ.

Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Manipulacja podczas transmisji mszy. Wklejono puste ławki

Kiepski fotomontaż odkryli użytkownicy Twittera z wklejeniem do transmisji z kościoła pustych ławek w Nowym Sączu.


W filmie widać ławki po prawej stronie „łączą się” z osobami siedzącymi w innych ławkach. Są puste po to, by sprawiały wrażenie, że w kościele przebywa mało uczestników na mszy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button