Minister zdrowia i kościół katolicki wydali oświadczenie, że kościoły mają być otwarte, a jedynie apelują do księży o zachowanie ostrożności.
Według abp Stanisława Gądeckiego: „Pozostawienie otwartych kościołów jest rzeczą niezwykle ważną, bo człowiek jest nie tylko ciałem, ale także duszą”.
Ekstremalna Droga Krzyżowa, Sierakowice, 26.03.2021. Tłumy bez maseczek i dystansu społecznego w szczycie pandemii.
Pałkarzy z antyterroru i policjantów z gazem brak. Nawet łaskawie nie pofatygowali się, by wręczyć mandaty.#SiewcyŚmiercihttps://t.co/c1HQwqtmVg pic.twitter.com/ir6DBoUxyV
— Układy Dynamiczne (@dynamiczne) March 28, 2021
Katastrofa w szpitalach, szczytu zakażeń nie widać, mimo to, wczoraj wieczorem, w Sierakowicach (powiat kartuski) odbyła się msza i zaraz po niej „ekstremalna droga krzyżowa.” To ma być ten reżim sanitarny? Wy chyba nic nie zrozumieliście @EpiskopatNews 🤨https://t.co/KhR5Mx37Pa pic.twitter.com/9drBHFW2QW
— Monika Mesuret (@NocnaZ) March 27, 2021
Proboszcz z Człuchowa z koronawirusem
Proboszcz z Człuchowa ma koronawirusa i trafił do szpitala.
Komunikat parafii:
„Ks. Proboszcz Robert Mayer jest hospitalizowany z racji zakażenia Covid 19. Pamiętajmy w modlitwie o ks. proboszczu prosząc o rychły powrót do zdrowia. Pragniemy poinformować że, niezwłocznie po informacji o pozytywnym teście na covid ks. proboszcza nasz kościół został poddany dezynfekcji i jest bezpieczny. Osoby bezpośredniego kontaktu po wnikliwej analizie inspekcji sanitarnej zostały skierowane do odbycia 10-dniowej kwarantanny. Zachowując reżim sanitarny i państwowe obostrzenia nie rezygnujmy z obecności w tym szczególnym czasie na Eucharystii w naszym kościele.”
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Człuchowie apeluje do osób, które w dniach 21-26.03.2021 r. uczestniczyły w mszach świętych w kościele p.w. św. Jakuba Apostoła w Człuchowie, aby pilnie zgłaszały się telefonicznie na infolinię Inspekcji Sanitarnej.
Numer całodobowy +48 222 500 115.
Kontakt do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00 pod numerem telefonu 59 834 11 42, e-mail psse.czluchow@pis.gov.pl
Osoby, które podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem proszone są o kontakt z lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
To jest Michał Woźnicki, katolicki ksiądz. Nic obrzydliwszego już dziś nie zobaczycie. pic.twitter.com/rgZHejFvdJ
— Monika Mesuret (@NocnaZ) March 27, 2021
Antycovidowy ksiądz w Józefowie
Na mszy w kościele w Józefowie nad Wisłą kobieta została wyproszona po tym jak zwróciła uwagę, że uczestnicy nie mają maseczek. Usłyszała tylko: „wyjdź i nie przeszkadzaj, kościół nie jest miejscem do dyskusji”.
Takich miejsc są setki.🤦♂️
Hej @a_niedzielski ! Te wszystkie obostrzenia i nakazy możesz sobie w dudę wsadzić skoro w tym kraju rządzi kościelna mafia. pic.twitter.com/bJlxbb2UqN
— 𝗕.𝗦𝘇𝘆𝗺𝗼𝗻𝗶𝗮𝗸 🇵🇱🇪🇺 (@Bo_Szymoniak) March 28, 2021
– Zapomniałam w murach świętych wirusa nie ma – jeden z komentarzy na Twitterze.
Tej mafii obostrzenia nie obowiązują.
Maseczki? Jakie maseczki!!Alleluja i do przodu!!#Białystok pic.twitter.com/MWZNCWkj0S
— 𝗕.𝗦𝘇𝘆𝗺𝗼𝗻𝗶𝗮𝗸 🇵🇱🇪🇺 (@Bo_Szymoniak) March 28, 2021
Ksiądz z tego kościoła jest przeciwnikiem noszenia maseczek i zachęca uczestników mszy do podawania sobie rąk w momencie przekazania znaku pokoju.
Przed kościołem ściąga kobietom maseczki. W piątek na Drodze Krzyżowej było 50 osób, z tego tylko cztery miały maseczki.
„Kościół jak zabijał, tak i zabija. Msze w covidzie sieją śmierć. Gangsterzy w sutannach to doskonałe wiedzą, ale mamona znaczy dla nich stokroć więcej niż ludzkie życie” – powiedział Jan Hartman, profesor UJ.
Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Manipulacja podczas transmisji mszy. Wklejono puste ławki
Kiepski fotomontaż odkryli użytkownicy Twittera z wklejeniem do transmisji z kościoła pustych ławek w Nowym Sączu.
I tutaj jeszcze parę zrzutów ekranu. Bardzo profesjonalnie to zostało wklejone. Nikt nie zauważy.
Ktoś chyba za bardzo przywyknął do robienia z ludzi głupków. pic.twitter.com/vMEam1RPYu
— Michał (@Michallo24) March 28, 2021
W filmie widać ławki po prawej stronie „łączą się” z osobami siedzącymi w innych ławkach. Są puste po to, by sprawiały wrażenie, że w kościele przebywa mało uczestników na mszy.