KIELCE

Otwarto blok operacyjny w SP ZOZ MSWiA w Kielcach

Świętokrzyskie

– Wszystkim zaangażowanym w tę inwestycję składam wielkie podziękowania.

Wdzięczność płynie na pewno także od samych pacjentów, którzy otrzymują tu profesjonalną opiekę – powiedział wiceminister Błażej Poboży 10 czerwca br. podczas otwarcia nowego bloku operacyjnego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA w Kielcach.

Podczas wydarzenia wiceminister Błażej Poboży mówił o tym, jak ważny jest rozwój polskiej służby zdrowia.

– To dla mnie ogromny zaszczyt i honor być dzisiaj tutaj. To nasza flagowa i największa inwestycja, na ponad 100 mln zł, zrealizowana niemal w całości ze środków MSWiA – dodał.

Podsekretarz stanu w MSWiA podziękował lekarzom za ich zaangażowanie i poświęcenie, szczególnie w trakcie pandemii COVID-19.

– Są tu wspaniali lekarze i wybitni specjaliści. Pandemia sprawiła, że dostęp do opieki zdrowotnej był utrudniony. Jednak szpitale takie jak ten stanęły na wysokości zadania i stały się szpitalami covidowymi – zaznaczył.

Wiceminister Błażej Poboży podkreślił znaczenie szpitala dla regionu.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Kielcach (fot. MSWiA)

– Ten budynek naprawdę robi wrażenie. Mam poczucie, że jesteśmy nie tylko w najnowszej, ale też najnowocześniejszej placówce ochrony zdrowia w całym województwie – powiedział.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Kielcach

Otwarcie nowej siedziby szpitala miało miejsce 2 marca 2021 r. Wszystkie oddziały, które mieściły się wcześniej przy ulicy Ogrodowej, zostały przeniesione do nowego szpitala przy ul. Wojska Polskiego 51.

Szpital został wybudowany praktycznie w całości dzięki dotacji MSWiA przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia, środków unijnych oraz środków własnych. Na budowę bloku operacyjnego wraz z oddziałami szpitalnymi oraz połączenie go łącznikiem z budynkiem Polikliniki MSWiA w Kielcach przeznaczono ponad 109 mln zł. Z tej kwoty sfinansowano m.in.: poliklinikę, blok operacyjny wraz z wyposażeniem, a także wyposażenie szpitala.

W zakresie realizowanych procedur medycznych SP ZOZ MSWiA jest najnowocześniejszą placówką w województwie świętokrzyskim.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button