WARSZAWA

Otruto blisko 150 ptaków na Mokotowie

Warszawa

4 października około godz. 21.00 Stowarzyszenie OTOZ Animals Inspektorat Warszawa otrzymało zgłoszenie o tym, iż na Mokotowie ktoś zabił poprzez otrucie blisko 150 ptaków.

Koło godziny 2:30 Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska dojechała na miejsce celem wsparcia pracujących tam służb. W porozumieniu z oficerem operacyjnym KRP II została podjęta decyzja o zabezpieczeniu 5 sztuk martwych ptaków do sekcji zwłok, którą przeprowadzą specjaliści z Gabor Vet. Na miejsce zadysponowana została Jednostka Ratownictwa Chemicznego ze Stołecznej PSP. Ich celem było zabezpieczenie ujawnionych w pobliskim śmietniku kilku butelek po środkach chemicznych na insekty.

Otruto blisko 150 ptaków na Mokotowie (fot. Animal Rescue Polska)

20 sztuk ptaków przeżyło. Zostały zawiezione do azylu dla ptaków.
Martwe ptaki zostały przekazane do utylizacji a teren został zdezynfekowany. Policja zabezpiecza nagrania z monitoringu pobliskiej szkoły.

Ptaki zostały prawdopodobnie otrute poprzez dolanie środka chemicznego do miski z wodą. OTOZ Animals Inspektorat Warszawa podaje ptakom węgiel, następnie żywe osobniki jadą na płukanie żołądka i wożone są do Ptasiego Azylu przy Warszawskim Zoo. Jako organizacja złoży zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zgodnie z UoOZ grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie osoby które mogą mieć informacje na temat sprawcy proszone są o kontakt z numerem: 723300200 lub [email protected]

Za informacje jest nagroda o wartości 500 zł przekazana przez Fundację.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button