POLSKA

Oświęcim. Zabójstwo 26-latki. 5-letnia Mia wróciła z dziadkiem do Polski

Małopolska

25–letni obywatel Norwegii został zatrzymany na terenie Danii.

Jest podejrzewany o zabójstwo partnerki. Poszukiwano także ich córki, ogłaszając Child Alert. Dziewczynka była cała i zdrowa, pod opieką duńskich służb socjalnych.

5 listopada 2022 r. tuż przed godziną 17 oświęcimska Policja została powiadomiona o odnalezieniu przez rodzinę zwłok 26–letniej kobiety w jej mieszkaniu. Obrażenia na ciele kobiety – rany cięte szyi, mogły świadczyć o tym, że doszło do zabójstwa. Obok znalezionych w pokoju zwłok leżał zakrwawiony nóż.

Na miejsce skierowano śledczych z komendy w Oświęcimiu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy wspólnie w prokuratorem przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, ustalali i przesłuchiwali potencjalnych świadków. Z wstępnych ustaleń wynikało, że ze śmiercią kobiety mógł mieć związek jej partner, tj. 25–letni obywatel Norwegii, który od kilku tygodni przebywał w Polsce. Mężczyzna po zabójstwie wyjechał z Oświęcimia zabierając (swoje i denatki) dziecko. Na terenie Polski oraz Europy zostały wszczęte jego operacyjne poszukiwania. Śledczy obawiali się, że życie dziecka może być zagrożone w związku z tym ogłoszony został również Child Alert.

Jeszcze tej samej nocy, około 22:30 duńscy policjanci, bazując na informacjach przekazanych przez stronę polską, na autostradzie w pobliżu Kopenhagi (Dania) zlokalizowali i zatrzymali do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Volkswagen Up. Za jego kierownicą znajdował się poszukiwany 25–latek, a na tylnym siedzeniu pojazdu znajdowała pięcioletnia córka. Ingebrigt G. został zatrzymany i trafił do jednostki Policji w Kopenhadze. Dziecko, całe i zdrowe zostało przekazane pod opiekę duńskich służb socjalnych. Sąd Rejonowy w Oświęcimiu (Wydział Rodzinny) zdecydował, że tymczasową opiekę nad 5-latką będzie sprawował jej dziadek (ojciec zamordowanej 26-latki).

Wobec mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo zostanie wszczęta procedura ekstradycyjna w trybie Europejskiego Nakazu Aresztowania. By to było możliwe oświęcimska prokuratura kieruje aktualnie wniosek do Sądu Okręgowego w Krakowie o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Tymczasem śledczy prowadzą dalsze czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności w sprawie zabójstwa 26–letniej Pameli Sz. Za taki czyn grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Najnowsze informacje dot. tego zdarzenia

5-letnia Mia wróciła już z dziadkiem do Polski.

To on w sobotę ok. godz. 16 znalazł córkę martwą w mieszkaniu. Wtedy poinformował policję o zaginięciu wnuczki.

Pamela Sz. przyjechała do Norwegii w 2014 roku. Wówczas poznała Ingebrigta G. Potem jej partner zaczął znęcać się nad nią.

Trzy lata temu Pamela Sz. rozstała się z nim i wróciła do Polski.

Norweg ma ograniczone prawa rodzicielskie.

Usłyszy zarzut zabójstwa kobiety oraz zarzut uprowadzenia dziecka.

Mimo to para ta utrzymywała ze sobą kontakt. W październiku mężczyzna przyjechał z matką do Oświęcimia.

W dniu zabójstwa Ingebrigt G. był widziany ze swoją córką na targu, w przedszkolu i na placu zabaw.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button