WARSZAWA

Ostrzelano autobusy. Dwóch sprawców trafiło do schroniska dla nieletnich

Warszawa

Policjanci ze śródmiejskiej komendy zatrzymali w ostatni weekend pięć osób w wieku od 13 do 16 lat.

W sobotę przed 11:00 nieletni z mieszkania przy ulicy Marszałkowskiej ostrzelali z wiatrówki łącznie pięć autobusów. Jeszcze tego samego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadła trójka z nich, kolejnych dwóch zatrzymano w niedzielę. Decyzją sądu dwóch 16-latków trafiło do schroniska dla nieletnich.

W ubiegłą sobotę (16 marca) przed godziną 11:00 do śródmiejskiej komendy wpłynęła informacja o ostrzelaniu z wiatrówki kilku autobusów, w wyniku którego uszkodzone zostały szyby oraz karoseria. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Marszałkowskiej, na wysokości ulicy Hożej. Nikt z pasażerów oraz osób postronnych nie odniósł obrażeń.

Do działań natychmiast przystąpili policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. W wyniku szeroko zakrojonych działań wytypowali mieszkanie, z którego padły strzały. W lokalu zatrzymali trzech chłopców w wieku od 13 do 15 lat oraz zabezpieczyli wiatrówki. Następnego dnia policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch 16-latków biorących udział w zdarzeniu. Cała piątka trafiła do Policyjnej Izby Dziecka.

Decyzją Sądu Rejonowego w Wołominie Wydział Rodzinny i Nieletnich 16-latkowie zostali umieszczeni w schronisku dla nieletnich.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button