POLSKA

Ostra impreza seksualna księży w Dąbrowie Górniczej. Zaproszono męską prostytutkę

Orgia duchownych na Śląsku. Interweniowała policja i pogotowie

W Dąbrowie Górniczej na terenie plebanii bazyliki księża zorganizowali orgię.

Ksiądz Tomasz. Z. zaprosił na nią pracownika seksualnego, tzn. seksworkera (inaczej jest to męska prostytutka).

Duchowni zażyli leki na potencję. Potem sexworker stracił przytomność, a reszta „imprezowiczów” nie chciała wpuścić do środka ratowników medycznych.

Imprezę zorganizowano w budynku na terenie parafii, 200 metrów od probostwa.

Tomasz Z. to 48-letni wikariusz parafii i redaktor naczelny „Niedzieli sosnowieckiej”.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej. Chodzi o nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednią utratą życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi kara do 3 lat więzienia.

Zaś biskup sosnowiecki powołał specjalną komisję, która ma wyjaśnić tę orgię. Zostanie rozwiązana umowa o pracę. I zapewne tylko na tym to zakończy się jak zwykle.

Ksiądz Kazimierz Sowa napisał:

„Kilka uwaga na temat seks skandalu z udziałem księży w Dąbrowie Górniczej / Diecezja Sosnowiecka:

1. To nie pierwszy skandal na tle seksualnym a konkretnie homoseksualnym w tej diecezji.
2. Kilka lat temu Watykan rozwiązał diecezjalne seminarium duchowne (mieściło się w Krakowie). Jedną z przyczyn miało być zachowanie i skłonności homoseksualne osób kierujących tą instytucją.
3. Całkiem niedawno Sosnowcem wstrząsnęła śmierć dwóch duchownych: zabójstwo i samobójstwo. Przyczyny tego zdarzenia nie zostały do tej pory wyjaśnione ani tym bardziej podane do publicznej wiadomości co nie uspokoiło głosów opinii publicznej mówiących o seksualnym podłożu tej zbrodni.”

Komunikat diecezji sosnowieckiej

„W związku z opisywanym przez media gorszącym wydarzeniem, które miało miejsce w nocy z 30 na 31 sierpnia w budynku należącym do parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, informujemy, że powołana natychmiast po pozyskaniu wiedzy o interwencji pogotowia ratunkowego i policji (12 września br.) komisja nadal bada sprawę.

Jej wysiłki idą przede wszystkim w kierunku ustalenia danych osobowych uczestników wydarzenia, przede wszystkim podległych władzy biskupa sosnowieckiego osób duchownych. Do tej pory przesłuchano wszystkie osoby duchowne, które mogły mieć wiedzę na temat. Ksiądz, który mieszkał w budynku, twierdzi, że żadna inna osoba duchowna nie przebywała tam w czasie zdarzenia. Pozostałe dwie osoby duchowne zeznały, że nie mają żadnej wiedzy na temat uczestników wydarzenia.

W związku z tym, komisja uwzględniając doniesienia medialne i zdając sobie sprawę, z obowiązującego prawa, szczególnie w zakresie ochrony danych osobowych, podjęła na drodze formalnej działania w celu pozyskania wiedzy, którą dysponują służby, przede wszystkim Pogotowie Ratunkowe i Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej.

Komisja wystosowała 21 września br. odpowiednie pisma do wyżej wymienionych instytucji z prośbą o udzielenie informacji na temat przebywających w czasie interwencji w Dąbrowie Górniczej innych niż użytkownik mieszkania osób duchownych. Te dane są niezbędne Komisji, a także biskupowi diecezjalnemu dla wykonania jego władzy utrzymania dyscypliny kościelnej, a przede wszystkim ukarania sprawców zgorszenia.

Prawo kościelne przewiduje dla osób duchownych, które dopuściły się tego rodzaju występków najbardziej srogie kary, aż do wydalenia ze stanu duchownego włącznie. (kan. 1395)

Ks. Tomasz Z., którego udział w tym, co wydarzyło się w Dąbrowie Górniczej w nocy z 30 na 31 sierpnia, nie budzi żadnych wątpliwości, został 21 września br. pozbawiony wszystkich urzędów i funkcji kościelnych do czasu wyjaśnienia sprawy i skierowany do zamieszkania poza parafią.

Zdając sobie sprawę ze skali zgorszenia prosimy media, aby informując o zdarzeniu miały na uwadze dobro niemal wszystkich duchownych z Dąbrowy Górniczej i z całej Diecezji Sosnowieckiej, które przez godny ubolewania występek stali się także jego ofiarami.

Kuria Diecezjalna w Sosnowcu deklaruje, że działając z poszanowaniem obowiązującego prawa, zrobi wszystko co jest w jej zasięgu, aby sprawę wyjaśnić, a winnych surowo ukarać. Zapewniamy również, że Wspólnota Kościoła i opinia publiczna będzie informowana o postępach dochodzenia aż – jak ufamy – do pełnego wyjaśnienia sprawy.

Jesteśmy zdeterminowani, aby to zło wyrwać z korzeniami.”

Zatrzymany za podpalenie drzwi bazyliki

21 września wieczorem dąbrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o podpalenie drzwi do miejscowej bazyliki (z której pochodzi ksiądz Tomasz. Z.). Badanie trzeźwości 38-latka wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie, a materiały w jego sprawie zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej, celem podjęcia decyzji o dalszym toku postępowania.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 21 września 2023 roku około godziny 22.00. Świadkowie, którzy zauważyli płomienie na drzwiach wejściowych do bazyliki, natychmiast wezwali straż pożarną, która szybko ugasiła ogień, zapobiegając większym zniszczeniom.

Powiadomieni również o wszystkim policjanci, którzy przyjechali na miejsce, namierzyli i zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który przebywał w pobliżu i próbował uciec z miejsca podpalenia. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podczas rozmowy z mundurowymi mężczyzna przyznał, że podpalił drzwi bazyliki. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Zebrane przez śledczych materiały, zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej, celem podjęcia decyzji o dalszym toku postępowania w tej sprawie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button