POLITYKAPOLSKA

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich złożył akt oskarżenia przeciwko 12 osobom związanym z partią Prawo i Sprawiedliwość

Polska PiS

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich złożył wniosek do Parlamentu Europejskiego o wyrażenie zgody na uchylenie immunitetu Beacie Kempie, Beacie Mazurek i innym członkom z partii PiS w związku z zarzutami karnymi art. 257 kk.

M.in. Beata Kempa jest oskarżona o rozpowszechnianie treści znieważających ludzi z powodu pochodzenia etnicznego i wyznania.

Za czyny których dopuściły się m.in. oskarżone Beata Kempa i Beata Mazurek grozi im kara 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności i są to czyny ścigane z urzędu przez prokuraturę.

OMZR informuje też, że złożył wniosek do Sejmu RP o wyrażenie zgody na uchylenie immunitetu Mariuszowi Błaszczakowi i innym członkom z partii PiS w związku z zarzutami karnym związanymi z prezentowaniem i rozpowszechnianiem treści znieważających osoby z powodu ich pochodzenia etnicznego i wyznania.

Przesłanie tego wniosku o odebranie immunitetów stało się możliwe dzięki temu, że Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa przed kilkunastoma dniami zarejestrował pod sygnaturą XIV K 878/21 akt oskarżenia przeciwko 12 osobom związanym z partią Prawo i Sprawiedliwość.

Sprawę poprowadzi doświadczona sędzia SSR Edyta Snastin-Jurkun.

„Po trzech latach walki i intensywnych działań prawnych, mimo bojkotowania sprawy przez prokuraturę, skierowaliśmy do Sąd Rejonowego dla Warszawy Mokotowa akt oskarżenia przeciwko najważniejszym politykom PiS.

Chodzi o akt oskarżenia w postępowaniu karnym w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw ściganych z urzędu, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

Dwunastu osobom postawiono zarzuty z art. 256 kodeksu karnego w tym m.in.

– Krystynie Pawłowicz
– Beacie Kempie
– Joannie Lichockiej
– Patrykowi Jakiemu
– Beacie Mazurek
– Piotrowi Glińskiemu
– Pawłowi Szafernakerowi
– Mariuszowi Błaszczakowi i innym

Wszyscy oskarżeni są o to, że w bliżej nieokreślonym czasie, w październiku 2018 roku, w bliżej nieokreślonym miejscu, w celu rozpowszechnia produkowały lub rozpowszechniały nagranie spotu wyborczego partii Prawo i Sprawiedliwość pt. „Bezpieczny samorząd”, zawierający treść nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych.

Na sali sądowej będzie wyżej wymienionych oskarżał Rafał Gaweł fundator Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa po wyemitowaniu przez PiS ksenofobicznego spotu wyborczego.

Następnie Rafał Gaweł wspierany przez nasz Ośrodek oraz adwokat Magdalenę Spisak skutecznie wielokrotnie odwoływał się od decyzji o umorzeniu śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w tej sprawie.

Po wyczerpaniu drogi odwoławczej i po uzyskaniu sądowego potwierdzenia prawa do występowania w tej sprawie w charakterze pokrzywdzonego – przed miesiącem Rafał Gaweł uzyskał prawo do wniesienia subsydiarnego aktu oskarżenia z którego skorzystał” – czytamy na FB OMZR.

Beata Kempa (fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich)

Rasistowski podróżnik skazany

Marcin M. przedstawia się jako „podróżnik” i „obrońca białej rasy”. Na stronie jego biura podróży straszą celtyckie krzyże i neonazistowski cytat 14 słów oparty o fragment z „Mein Kampf”.

30 listopada Sąd Rejonowy dla Warszawy – Pragi Północ skazał go na 10 tys. zł grzywny za naruszenie art. 257 kk w zb. z art. 256 kk, czyli publiczne znieważanie grup ludności z powodu ich pochodzenia rasowego oraz nawoływanie do nienawiści.

Marcin M. wypisuje takie rzeczy jak:

„murzyni właśnie są najbardziej zbliżeni do szympansów i mają zwierzęce instynkty”

„Na podstawie zebranych dowodów doszedłem do wniosku, że dalsze rozmnażanie murzynów nie ma sensu i jest ono zbrodnią przeciwko ludzkości”

„Z inteligencją szczura, z kręgosłupem moralnym równym szarańczy, z cygańską ambicją oraz z niepohamowanym apetytem na morderstwo i gwałt każdy fanatyczny Arab i dziki Negroid zamieni Białą chrześcijańską cywilizację nie do poznania”

Cała strona jest niemal żywcem przeniesiona z agitek Ku Klux Klanu, pełno na niej odniesień do neonazizmu. Oskarżony obecnie przebywa w Wielkiej Brytanii, próbował wykręcić się przed sądem od odpowiedzialności stwierdzając, że leczy się psychiatrycznie. Jednak sąd po przeanalizowaniu dowodów stwierdził, że nie wskazują one na niepoczytalność.

To nie koniec działań prawnych wobec Marcina M. OMZR postara się także, by brytyjskie organa ścigania dowiedziały się jakiego rodzaju treści rozpowszechnia człowiek korzystający z gościnności tego kraju.

Wyrok jest nieprawomocny, oskarżonemu przysługuje prawo do wniesienia apelacji.

MARIANNA SCHREIBER PRZEŚLADOWAŁA DZIECKO Z POWODU ORIENTACJI SEKSUALNEJ

„Co roku w Polsce kilkaset dzieci próbuje odebrać sobie życie z powodu prześladowań związanych z ich orientacją seksualną.

Co w tej sytuacji robi żona liczącego się posła partii rządzącej?

Fotografuje przypadkowo napotkaną dziewczynkę w tramwaju, której jedyną winną jest to, że ma tęczową torebkę i bezprawnie wrzuca jej zdjęcie do sieci z komentarzem: „won z mojego miasta”.

Dorosła kobieta stygmatyzuje i prześladuje dziewczynkę niewiele starszą od jej własnej córki!

Zdecydowaliśmy, że w tej sprawie złożymy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Mariannę Schreiber. Nie kupujemy jej naiwnych i pełnym manipulacji tłumaczeń dotyczących tej sytuacji. Zwłaszcza po tym jak zobaczyliśmy jej niedawny wywiad w skrajnie prawicowej stacji telewizji.

Kto krzywdzi dziecko nie może liczyć na wyrozumiałość, nie będziemy patrzeć przez palce na takie zachowania.

W innym kraju za takie prześladowanie przypadkowego dziecka Schreiber już dawno stałaby przed sądem.
Zero tolerancji dla osób które prześladują dzieci!” – czytamy na FB OMZR.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button