KONCERTYPOZOSTAŁETORUŃ

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Torunia. Paraliż Band i… konkurs

Orszak Trzech Króli w Toruniu

Barwne stroje, wspólne kolędowanie, ogromne figury w stylu hiszpańskich gigantes.

Na zakończenie koncert jednego z najciekawszych zespołów wykonujących roots reggae – tak zapowiada się Orszak Trzech Króli, który już 6 stycznia 2020 roku przemierzy ulice toruńskiej Starówki w Toruniu.

Bożonarodzeniowe świętowanie mieszkańcy miasta zakończą barwnym Orszakiem Trzech Króli, który już 6 stycznia 2020 roku przemierzy ulice toruńskiego zespołu staromiejskiego. Tradycją stało się obchodzić je w formie hucznej parady z mnóstwem atrakcji.

Kolorowy i żywy Orszak wyruszy z Rynku Staromiejskiego o godz. 12:30. Warto zjawić się jednak wcześniej – aby przyjrzeć się dokładniej trzem królom i wziąć królewską koronę! Po oficjalnym przywitaniu zgromadzonych przez Prezydenta Miasta Torunia, barwna parada wyruszy ul. Szeroką, a następnie ul. Królowej Jadwigi, by dotrzeć na Rynek Nowomiejski. Podczas orszaku nie zabraknie szczudlarzy, śpiewających aniołów, czy wyczekiwanych przez wszystkich olbrzymich postaci trzech króli nawiązujących do hiszpańskich gigantes.

Docierając na Rynek Nowomiejski warto będzie zajrzeć do Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka (ul. Rynek Nowomiejski 17), w której ulokowana zostanie wystawa belenes de Navidad. To unikalne bożonarodzeniowe szopki w stylu hiszpańskim – bogato dekorowane, oryginalne i z lokalnymi akcentami. Wystawa przygotowana została przez Bractwo Toruńskich Belenistów. W ostatnim roku wśród szopek znalazła się taka, która przedstawiała Krzywą Wieżę w Toruniu! Także i w tym roku nie zabraknie zaskoczeń. Wystawa czynna będzie w dniu 6.01.2020 r. w godzinach 12:00 – 16:00.

Paraliż Band
Paraliż Band (fot. org.)

Orszak zakończy się natomiast koncertowo! Na specjalnie przygotowanej scenie na Rynku Nowomiejskim wystąpi Paraliż Band. Toruński zespół to jedna z czołowych kapel wykonujących muzykę roots reggae w Polsce. Znani są z bogatego instrumentarium, ciekawych aranżacji i iście „marleyowskich” kompozycji. Na swoim koncie mają ponad 200 koncertów, a każdy z nich oryginalny i niepowtarzalny. Widzów z pewnością wprawią w dobry nastrój takie piosenki jak „Na brzegu rzeki”, „Sam na sam” czy „Pozwól mi płynąć”.

Przygotuj koronę i zdobądź atrakcyjne nagrody!

Podczas Orszaku Trzech Króli nie zabraknie także konkursu z nagrodami. Wszystkich uczestników parady zapraszamy do wspólnej zabawy i stworzeniu najpiękniejszej korony!

Wystarczy przygotować koronę według własnego projektu, a następnie wykonać sobie w niej zdjęcie 6 stycznia 2020 roku na Orszaku Trzech Króli. Do wygrania atrakcyjne zestawy gier planszowych i klocków ufundowane przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

Zrobione podczas Orszaku Trzech Króli zdjęcie lub zestaw zdjęć należy wysłać na adres konkurs@tak.torun.pl, w temacie wiadomości wpisując „Konkurs – Z koroną w darze”. Zdjęcia powinny być przesłane w oryginalnej rozdzielczości, bez podpisu na zdjęciu czy jakiegokolwiek znaku wodnego. W treści wiadomości prosimy podać dane kontaktowe (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail). Na konkursowe zdjęcia z Orszaku Trzech Króli można wysyłać do 13 stycznia 2020 roku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button