KONCERTY

Organek koncertuje, a przy okazji… sadzi drzewa [ZDJĘCIA]

Ørganek

Nowe czasy, nowe zasady, nowy świat… Organek w nowym świecie.

Taki tytuł nosi trasa koncertowa, w którą wyruszył ten znakomity muzyk po częściowym i (na razie) chwilowym zniesieniu restrykcji w branży kultury i rozrywki.

Jak mówi sam artysta: ” Może zabrzmimy inaczej, ale to nie znaczy, że nie powiemy Wam tego, co zawsze. Damy sobie radę. Poczekamy. Jesteśmy cierpliwi. Spotkamy się w nowym lepszym świecie”.

Faktycznie było inaczej, a jak dziwnie śpiewa się na całe gardło z maseczką na ustach , to naprawdę trudno wyrazić słowami. Stare i nowe piosenki w nowych aranżacjach wybrzmiały ze sceny, a publiczność złakniona koncertów odbierała to wydarzenie też w całkiem nowy, inny sposób. Nowy świat – trzeba go sobie jakoś oswoić, trzeba w nim jakoś żyć, iść do przodu.

Tomasz Organek nie ukrywa, że obecne warunki i Covid-19 dotknęły także i jego, ale nie poddaje się oraz nawołuje do walki. Sposobem buntu przeciw otaczającej nas rzeczywistości, a zarazem sposobem na jej naprawę jest pomysł, aby podczas całej trasy w każdym odwiedzonym mieście zasadzić drzewo. Tak stało się również w Krakowie i „zielona nadzieja” została przekazana na ręce dyrekcji Nowohuckiego Centrum Kultury. Drzewo zostanie zasadzone przed NCK na wiosnę.
(Artur Rakowski)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button