LEKKOATLETYKA

Oregon. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata. Pia Skrzyszowska awansowała do półfinału

MŚ w USA

Pia Skrzyszowska awansowała do półfinału rywalizacji na 100 metrów przez płotki w Oregonie podczas mistrzostw świata.

Męska sztafeta 4 x 400 metrów wywalczyła awans do niedzielnego finału.

Zeńska sztafeta 4 x 400 metrów bez kwalifikacji.

Polacy biegnąc w składzie Maksymilian Klepacki, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak, Kajetan Duszyński walczyli na dystansie sukcesywnie poprawiając swoją lokatę. Polacy uzyskali czas 3:02.51.

Świetnie spisała się w biegu pierwszej rundy rywalizacji na 100 metrów przez płotki Pia Skrzyszowska. Polka walczyła w nim z utytułowaną Holenderką Nadine Visser. Nasza zawodniczka wyprzedziła na mecie rywalkę o 0.06 uzyskując wartościowy czas 12.70. Zwycięstwo dało Skrzyszowskiej automatyczny awans do półfinału.

W biegu kwalifikacyjnym sztafety 4 x 400 metrów mocno ruszyła na pierwszej zmianie Justyna Święty-Ersetic, biegnąć na równi z Jamajką. Później pobiegły Iga Baumgart-Witan oraz Kinga Gacka. Ostatnią zmianę od kolizji z Kanadyjką zaczęła Małgorzata Hołub-Kowalik. Biało-czerwone zakończyły bieg na piątym miejscu, z czasem 3:29.34 nie awansowały do finału.

Anna Kiełbasińska ósma w finale biegu na 400 metrów

Anna Kiełbasińska zajęła ósme miejsce w finałowym biegu na dystansie 400 metrów.

Na mecie uzyskała czas 50.81. By walczyć o medale trzeba było pobiec poniżej 50 sekund. Mistrzynią świata została z wynikiem 49.11 Bahamka Shaunae Miller-Uibo (o blisko pół sekundy wyprzedziła drugą na mecie Dominikankę Marileidy Paulino).

W szybkim półfinałowym biegu na 800 metrów Anna Wielgosz na ostatnią prostą wbiegła jako czwarta. Ostatecznie straciła jedną pozycję i finiszowała piąta z czasem 2:00.51 (trzeci wynik w karierze). Polka nie awansowała do finału.

Polska sztafeta sprinterska pań musiałaby pobiec w granicach rekord kraju, aby wywalczyć awans do finału mistrzostw świata w Oregonie. Nasze zawodniczki, biegnące w składzie Magdalena Stefanowicz, Martyna Kotwiła, Marika Popowicz-Drapała, Ewa Swoboda, zajęły szóste miejsce w pierwszej serii kwalifikacyjnej z czasem 43.19. Ósmy, ostatni dający prawo startu w finale, czas uzyskały Szwajcarki – 42.73.

Nasi tyczkarze – Piotr Lisek i Robert Sobera – po zaliczeniu 5.50 mieli obaj trzy zrzutki na 5.65 i nie awansowali do finału.
(PZLA)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button