POLSKA

Opublikowano informacje dot. lotów Marka Kuchcińskiego. Opozycja chce odwołania marszałka

Air Kuchciński - ciąg dalszy

Na stronie internetowej Sejmu możemy przejrzeć się wykazowi lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Są to rejsy obejmujące tylko okres od marca 2016 roku do 22 lipca 2019 roku. Widzimy na liście (nie ma na niej wszystkich lotów) tylko 85 pozycji z celem podróży i ilością pasażerów. Nie znamy nazwisk osób, które wówczas były na pokładzie samolotu. Prawie wszystkie loty miały miejsce na trasie Warszawa-Rzeszów (był także Kraków i Huwniki).

Najpierw PiS oszukał nas, że lotów z rodziną nie było. Potem zaczęli wmawiać, że było ich tylko 6. Następnie, że 23 (warte 15 tys.). Obecnie marszałek płaci dodatkowo 28 tys. i nie wiadomo za co.

Okazało się, że od marca 2018 r. do lipca 2019 r. lotów miało odbyć się przynajmniej 109. Potem nagle zaginęły w „tajemniczych okolicznościach” dokumenty z wcześniejszych przelotów marszałka.

Sejm – wykaz lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego

Wykaz lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego

Rodzina marszałka latała rządowym samolotem

– Korzystała rodzina z tego, że były wolne miejsca… Żona wsiadła na pokład samolotu, który i tak wracałby pusty do Warszawy. Lot ten nie posiadał także statusu HEAD.
Towarzysząca mi rodzina nie podwyższała w żadnym przypadku kosztów lotów. Był jeden przypadek, kiedy żona leciała rządowym transportem sama – tłumaczył się Kuchciński.

Marszałek na konferencji prasowej wydał oświadczenie, w którym przeprosił „tych, którzy poczuli się urażeni”. Podkreślił też, że loty te należą się jemu w związku z pełnioną funkcją.

– Wynikało to z dużej liczby obowiązków. Działałem zgodnie z prawem – podkreślił.

Ogłosił, że wpłaci 28 tysięcy złotych na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych. Wcześniej wpłacił 15 tys. na Caritas i fundację „Budzik” Ewy Błaszczyk.

Koalicja Obywatelska za odwołaniem Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu

Kuchciński nie podał się on do dymisji. Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska chce odwołania Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu. Głosowanie już w ten piątek.
Opozycja jest za tym, żeby Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kontrolę w sprawie lotów marszałka.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest za wprowadzeniem nowych przepisów regulujących loty służbowe. Ma być taki oto zapis w prawie: jeśli członkowie rodzin najważniejszych osób w państwie (które nie są częścią oficjalnej delegacji) pojawią się na pokładzie samolotu to wówczas będą płacili równowartość biletu lotniczego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button