OPOLE

Opole. 34-latka usłyszała zarzuty zabójstwa własnych dzieci

Kryminalne

Policjanci z Opola zatrzymali 34-letnią kobietę podejrzaną o podwójne zabójstwo swoich dzieci.

Zatrzymana kobieta usłyszała już zarzuty zbrodni na 3-letnim synu i o rok starszej córce. Wczoraj, na wniosek prokuratora, sąd zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Kobiecie może grozić do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Opolu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu wyjaśniają okoliczności śmierci 3 i 4-letniego rodzeństwa. Do zdarzenia doszło 29 sierpnia w jednej z dzielnic w Opolu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledztwa, 34-letnia matka miała pozbawić życia swoich dzieci, po czym sama usiłowała popełnić samobójstwo.

Policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu przestępstwa, przeprowadzili oględziny, w trakcie których zabezpieczyli szereg dowodów i śladów oraz przesłuchali świadków. Śledczy zajmujący się tą sprawą zatrzymali matkę. Wczoraj (31 sierpnia), prokurator postawił jej zarzut podwójnego zabójstwa. Na wniosek policji i prokuratora, sąd zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Podejrzana trafiła do aresztu. Prowadzący śledztwo ustalają szczegółowe okoliczności tej tragedii oraz przyczynę zachowania 34-latki. Za zabójstwo grozi kara do 25 lat więzienia, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button