MUZYKA

Olia Poliakowa. Wzruszająca kołysanka dla ukraińskich dzieci – „Lullaby of Ukraine”

Wojna na Ukrainie

Ola Polyakova zaśpiewała kołysankę dla wszystkich dzieci z Ukrainy.

Piosenkarka wydała nową piosenkę „Колискова Мелодія України” – „Lullaby of Ukraine”.

W „Kołysance dla Ukrainy” piosenkarka odtwarza nastrój, ból i nadzieję całego kraju. Utwór zawiera oryginalny tekst, zaśpiewany przez Poliakovą w duchu tradycyjnych kołysanek ukraińskich do melodii legendarnego kompozytora Myroslava Skoryka. Towarzyszące kompozycji wideo jest zmontowane z prawdziwych materiałów z kroniki wojskowej.

Nawet naukowcy, analizując kołysanki w kulturze ukraińskiej zauważają, że ich elementy rytmiczne i semantyczne mają niezwykle silny wpływ psychologiczny na słuchaczy: wyciszają ich, budzą poczucie przytulania, komfortu czy bezpieczeństwa domowego.

Olya Polyakova: „Przyprowadźcie do siebie dzieci, jeśli masz taką możliwość, porozmawiaj z nimi o tym, co się teraz dzieje, znajdź słowa. Zaśpiewaj im kołysanki, jeśli dzieli Cię odległość. Kiedy wysłano mi kołysankę, którą teraz słyszysz, przeszyła moje serce tak bardzo, że nie mogłam powstrzymać się przed jej nagraniem. Przywołuje obrazy dzieci z całego kraju, które przetrwały i wciąż doświadczają bombardowań piwnic, budzą się przy dźwiękach wybuchów, żegnają się z rodzicami na dworcach kolejowych. Ale ostateczny sens piosenki jest taki, że nawet w najtrudniejszych momentach my Ukraińcy nie tracimy nadziei na ponowne ujrzenie spokojnego nieba, wiary w nasze zwycięstwo. Na pewno wygramy – nie ma wątpliwości. Chwała Ukrainie!”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button