ŚWIAT

Ogromne straty Rosjan. „Wróg stracił nawet 40 procent swoich jednostek”

"Wróg ma problemy z dostarczaniem wojsk amunicji" - "W rejonie Czarnobajewki przeciwnik stracił siedem śmigłowców bojow

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał jakie straty od początku inwazji na Ukrainę ponieśli okupanci.

„Do 15 marca 2022 r. wróg stracił (zniszczony całkowicie sprzęt lub stracił zdolność bojową) aż 40 proc. jednostek biorących udział w tzw. „Operacji” na terytorium Ukrainy.
Wierzymy w Siły Zbrojne Ukrainy! Wróg jest wyczerpany i zdemoralizowany! Chwała Ukrainie!” – czytamy w komunikacie.

Oczywiście są to dane ukraińskich Sił Zbrojnych. Nie wiemy jakie naprawdę starty już odniosły putinowskie wojska.

Ukraiński sztab kontynuuje:

„Kończy się dwudziesty dzień (15 marca) bohaterskiego oporu narodu ukraińskiego przed rosyjską inwazją wojskową.

Trwa operacja ofensywna przeciwko Ukrainie. Wróg nie spełnił zadania pokonania grup Sił Zbrojnych Ukrainy, dotarcia do granic administracyjnych obwodu donieckiego i ługańskiego, itp. W tym samym czasie zatrzymali się okupanci w kierunku Mykolajowa.

Wróg próbuje wzmocnić zgrupowanie wojsk poprzez dodatkowo przekazanie na terytorium Ukrainy batalionu grup taktycznych utworzonych z jednostek skonsolidowanych, które poniosły straty w ciągu pierwszych dziesięciu dni operacji, Ries spośród obcokrajowców. Ponadto, według dostępnych informacji, rosyjskie dowództwo wojskowe podjęło decyzję o wcześniejsze wypuszczenie kadetów wyższych placówek szkolnictwa wojskowego w rosyjskiej federacji z ich późniejszym zaangażowaniem w działania przeciwko Ukrainie.

W kierunku wołyńskim działania wroga nie uległy zmianie, główne wysiłki skupiają się na wzmocnieniu ochrony granicy ukraińsko-białoruskiej. Jednostki 120. Oddzielnej Zmotoryzowanej Brygady Strzelców (MINSK) Północno-Zachodniego Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych Republiki Białorusi zostały przeniesione na te tereny.

Wróg nie prowadził aktywnych operacji ofensywnych w kierunku Polissyi. Po poniesionych stratach wróg, naruszając międzynarodowe prawo humanitarne, prowadzi chaotyczne ostrzeliwanie tego obszaru, tworząc niebezpieczne warunki życia ludności cywilnej Ukrainy. Wraz z tym wróg przegrupował się, przywracając zdolność bojową jednostkom pokonanym w poprzednich bitwach. W wyniku skutecznych działań Sił Zbrojnych Ukrainy wróg ponosi znaczne straty w sile ludzkiej i sprzęcie.

W kierunku północnym wróg ma problemy z dostarczaniem wojsk amunicji.

W kierunku Słobożańskim wróg próbuje wzmocnić istniejące ugrupowanie poprzez koncentrację rezerw w pobliżu granicy państwa, blokowanie dostępu do miasta Sumy od południa i blokowanie miasta Izyum. On nie odniósł sukcesu.

W kierunku Donieckim wróg podjął nieudaną próbę zdobycia osiedli Rubizne, Sewerodoneckie, Lysychańskie, w wyniku czego okupanci ponieśli znaczne straty i zostali zmuszeni do wycofania się. W rejonie Popasnej wróg stara się utrzymać zajętą pozycję. Nie odnosi sukcesów w okolicy Avdiivky.

Najgorsza sytuacja pozostaje w rejonie Mariupol, gdzie wróg próbuje zablokować miasto na zachodnich i wschodnich obrzeżach miasta. Ponosi znaczne straty, zmuszony do wprowadzenia rezerw z 810. Oddzielnej Brygady Morskiej.

W kierunku Południowego Buh, wróg skoncentrował swoje wysiłki na utrzymaniu okupowanych granic i poprawie wyposażenia inżynieryjnego istniejących stanowisk. Nie opuszcza idei kontynuacji ofensywy w kierunku Kryvyi Rih. W wyniku efektywnej pracy jednostek Wojsk Obronnych Ukrainy na terenie Chornobaiwki wróg stracił siedem śmigłowców bojowych.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button