POLITYKA

Oficjalnie. Nowy skład rządu. Jarosław Kaczyński wicepremierem!

Rekonstrukcja rządu

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nazwiska nowych ministrów w rządzie.

Rekonstrukcja rządu (premier podał tylko te nazwiska):

  • Jarosław Kaczyński zostanie wiceprezesem Rady Ministrów oraz szefem Komitetu ds. Bezpieczeństwa Państwa.
  • Przemysław Czarnek obejmie stanowisko ministra edukacji i nauki. Zastąpił Dariusza Piontkowskiego i Wojciecha Murdzka.
  • Jarosław Gowin obejmie stanowisko wiceprezesa Rady Ministrów oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Zastąpił Jadwigę Emilewicz.
  • Grzegorz Puda obejmie stanowisko ministra rolnictwa i leśnictwa. Zastąpił Jana Krzysztofa Ardanowskiego.
  • Michał Cieślak zostanie ministrem bez teki – członkiem Rady Ministrów.

– Dzisiaj mam ogromny zaszczyt przedstawić państwu nowy skład rządu i zaznaczyć, że ta zmiana ma w mniejszym stopniu charakter personalny, a w większym strukturalny. Ma to na celu lepsze podejmowanie decyzji i usprawnienie działań w ramach resortów, żebyśmy mogli znaleźć najlepszą i najszybszą odpowiedź na czasy, które charakteryzują się wielkim wyzwaniem pandemii i wychodzenia z niej od strony gospodarczej. Przy połączeniu strukturalnym braliśmy pod uwagę to, żeby eksperci z różnych jednostek mogli jak najszybciej kończyć swoje analizy, bo one wpływają na proces podejmowania decyzji, który będzie szybszy i bardziej efektywny. To zmniejszenie kosztów.

Jestem przekonany, że te zmiany przyczynią się do tego co zaplanowaliśmy w pierwszej kolejności. Szybszego i lepszego poradzenia sobie z kryzysem niż nasi partnerzy z Europy Zachodniej. To także budowa państwa dobrobytu – to co obiecaliśmy Polakom. To sedno naszego programu, który jednocześnie opiera się o wartości polskie i europejskie. Mając to na uwadze chcę zaprezentować kilku nowych ministrów,którzy obejmą powiększone jednostki. Chcę podziękować wszystkim ministrom, którzy odchodzą z rządu. Niektórzy z nich znajdą ponownie rolę w ramach zrekonstruowanego rządu. Ich obecność była ważna dla osiągnięcia sukcesów przez Zjednoczoną Prawicę i w kontekście wyzwań w przyszłości.

Nie ma z nami ministra bez teki wyznaczonego przez Solidarną Polskę, dla którego zgodnie z ustaleniami znajdzie się miejsce w rządzie – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szczegóły co do nazwisk i resortów poznamy dopiero w przyszłym tygodniu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button