FILM I SERIALE

OFF Camera 2019. Gwiazdy na gali otwarcia [ZDJĘCIA]

OFF Camera 2019

Już po raz dwunasty miłośnicy kina niezależnego mogą w Krakowie oddać się swojej pasji jaką jest dobre kino.

W Kijów Centrum odbyła się uroczysta gala otwarcia. Na czerwonym dywanie pojawili się znani i lubiani. Na scenie zagrał najbardziej tajemniczy polski zespół – Bokka, a na zakończenie projekcja najnowszego filmu z Natalie Portman – „Vox Lux”.

W programie festiwalu tradycyjnie będzie Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”, w którym dziesięć pierwszych lub drugich filmów twórców z całego świata rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową – 100 000 dolarów, przyznawaną przez międzynarodowe Jury. Z kolei w ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych gra toczy się o 300 000 PLN – Nagrodę Kulczyk Foundation. Jak zawsze jury zostało specjalnie dobrane i wyselekcjonowane. W konkursie głównym w jury pod przewodnictwem Allana Starskiego zasiadać będą Anna B. Sheppard, Ellen Kuras i Roger Mitchell. Polskie filmy oceniać będą : laureatka Oscara Marcia Gay Harden, Dyrektor Programowa Festiwalu Filmowego Sundance Kim Yutani, krytyk Jonathan Romney, oraz odpowiedzialna za obsadę wielu hollywoodzkich produkcji Laura Rosenthal.
W tym roku jubileusz 50-lecia twórczości artystycznej będzie obchodził Andrzej Seweryn.

W programie dwunastej edycji znalazło się pięć nowych sekcji:

Gdzie ci mężczyźni?
My kontra Oni
Na górze róże, na dole fiołki
Policjanci i Złodzieje
Rzeczywistość? Nie, dziękuję.

Dla wielbicieli seriali przygotowano konwent SerialCon – publiczność spotka się z ulubionymi aktorami i pozna najciekawsze trendy, które decydują o tym, co dzieje się na małym ekranie. Gośćmi tegorocznej edycji będą m.in. twórca „Mostu nad Sundem” Christian Wikander, Joseph Mawle, aktor wcielający się w rolę Benjena Starka z „Gry o Tron”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 29.04-03.05 w budynkach krakowskiej Arteteki WBP i Małopolskiego Ogrodu Sztuki. W programie SerialConu znalazły się również pokazy specjalne i nocne maratony z najciekawszymi serialami tego sezonu. Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli cieszyć się w pełni kinem plenerowym.

Dzień wypełniony filmami zakończy muzyka – i koncerty alternatywnego brzmienia odbywające się pod szyldem OFF SCENY w terminach od 27 kwietnia do 3 maja (Klub Zet Pe Te).

Od lat Festiwal łączy filmową refleksję z doświadczeniem akademickim, a w ramach Off Camera Pro Industry stwarza przestrzeń aktywnego networkingu i developmentu, okazję do pracy warsztatowej polskich aktorów z hollywoodzkimi reżyserami castingów.

Święto kina w Krakowie rozpoczęte. Filmożercy przybywajcie.
(Artur Rakowski/org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button