CIEKAWOSTKIPODRÓŻE

DiscoverEU. Masz 18 lat? Wygraj bilet kolejowy na miesiąc po Europie!

DiscoverEU. Weź udział w konkursie. Nagrodą jest podróż po Europie

Masz 18 lat i jesteś obywatelem Unii Europejskiej? Weź udział w konkursie, w którym nagrodą jest podróż po Europie.

DiscoverEU to inicjatywa Unii Europejskiej, dzięki której młodzi ludzie mogą odbyć podróż po Europie. Ta podróż koleją (z wyjątkiem niektórych fragmentów tras, które uczestnicy zamieszkali na wyspach lub w odległych regionach UE mogą pokonać innymi środkami transportu) to doskonała okazja, by podziwiać piękne krajobrazy i niezliczone miasta i miasteczka Europy. W tej podróży możesz spotkać inne osoby, które podobnie patrzą na świat, uzyskać większą niezależność i pewność siebie. Możesz też odkryć, czym jest dla Ciebie tożsamość europejska. Kandydaci mogą przesyłać zgłoszenia w dwóch rundach odbywających się co roku. Szczęśliwi wygrani otrzymają od UE bilety na podróż.

W 2018 r. bilety otrzymało prawie 30 000 tys. młodych ludzi. Kolejna runda odbędzie się od 2 maja (godz. 12:00 czasu letniego środkowoeuropejskiego) do 16 maja 2019 r. (godz. 12:00 czasu letniego środkowoeuropejskiego).

Po rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń na tej stronie pojawi się przycisk „Apply now” (Zgłoś się), który musisz kliknąć.

Do udziału w konkursie kwalifikują się osoby urodzone w okresie od 2 lipca 2000 r. (włącznie) do 1 lipca 2001 r. (włącznie), które w momencie wydania decyzji o przyznaniu biletów są obywatelami jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej i które podadzą w internetowym formularzu zgłoszeniowym prawidłowy numer dowodu tożsamości lub paszportu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy rozwiązać kwiz i odpowiedzieć na pytanie dodatkowe. Kandydaci, którzy zostali wybrani, mogą podróżować przez co najmniej 1 dzień i najwyżej 30 dni w okresie od 1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020 r. To może być okazja do tego, by odkrywać zalety swobodnego przemieszczania się po Europie, poznać jej różnorodność i bogactwo kulturowe, zawrzeć nowe znajomości, a co za tym idzie – lepiej poznać siebie samego.

Pamiętaj, że jeśli jesteś osobą niepełnosprawną lub masz problemy zdrowotne, które mogą utrudnić podróżowanie, przysługuje Ci prawo do udziału w konkursie DiscoverEU na specjalnych warunkach.

Czy można podróżować w grupie?

Tak! Decyzja należy do Ciebie. Możesz podróżować w pojedynkę lub ze znajomymi. Do swojej grupy możesz dodać maksymalnie cztery osoby.

Możesz również skontaktować się z innymi uczestnikami DiscoverEU i zaplanować podróż razem z nimi! Możesz to zrobić na forum grupy DiscoverEU na Facebooku. Wystarczy dołączyć do grupy, aby skontaktować się z innymi uczestnikami.

Jakie są oczekiwania w stosunku do uczestnika konkursu?

Jako uczestnik stajesz się ambasadorem projektu DiscoverEU. Dlatego będziesz relacjonował swoją podróż. Możesz to robić na przykład za pomocą mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook lub Twitter, z hasztagiem #DiscoverEU. Możesz też zrobić prezentację o tej podróży w swojej szkole lub miejscowości. Możesz też wziąć udział w konkursie na zdjęcia i wideo #DiscoverEU #Competition i wygrać fantastyczne nagrody. Doskonałym źródłem inspiracji mogą być zdjęcia i filmy z poprzednich rund konkursu.
(PE)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button