POLSKA

Nowy szlak turystyczny „Porta Rusica – z Połonin w Bieszczady”

„Porta Rusica - z Połonin w Bieszczady”

Program Polska-Słowacja wesprze budowę nowego szlaku turystycznego na polsko-słowackim pograniczu.

Wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak podpisał umowę o dofinansowanie realizacji projektu „Porta Rusica – z Połonin w Bieszczady”.

Starostwo Powiatowe w Lesku oraz nadleśnictwo w Cisnej i słowackie leśnictwo z Ulič otrzymają ponad 1,6 mln euro z programu Interreg Polska-Słowacja na budowę wspólnej trasy turystycznej. Szlak powstanie na historycznym transkarpackim trakcie handlowym Michalovce-Baligród. Będzie on przecinał Przełęcz nad Roztokami, zwaną niegdyś Porta Rusica (łac. Brama Ruska).

Porta Rusica – z Połonin w Bieszczady (fot. miir)

W ramach projekt „Porta Rusica – z Połonin w Bieszczady” zostanie wytyczony i oznakowany ponad 50 km szlak rowerowy, biegnący na terenie powiatu leskiego (około 34 km) i nadleśnictwa w Cisnej (około 14 km). Ponadto wyremontowanych będzie niemal 5 km istniejącego szlaku rowerowego po stronie słowackiej. Będą to głównie leśne ścieżki, wzdłuż których powstanie 7 wiat i 2 wieże widokowe, dzięki którym turyści będą mogli wygodnie odpocząć i podziwiać walory bieszczadzkiego krajobrazu. Mapa całej trasy będzie udostępniona za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji.

Inwestycja będzie zrealizowana w ciągu 24 miesięcy.
(miir)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button