FILM I SERIALEMUZYKA

Nowy serial „Żmijowisko”. Mroczna opowieść o tragedii. Oficjalny zwiastun. Paweł Domagała [TELEDYSK][ZDJĘCIA]

Serial "Żmijowisko"

„Żmijowisko” to nowy serial z gwiazdorską obsadą. Opowieść o tragedii, która niszczy.

O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy jest w stanie zrobić dla swoich dzieci i jak wiele nas to kosztuje.

…Pewnego wieczoru w agroturystyce Żmijowisko, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada (Hania Koczewska), córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska). Poszukiwania nie przynoszą efektu. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii i na własną rękę próbuje odszukać córkę. Pojawiają się nowe tropy i nowi podejrzani. Sprawa gmatwa się coraz bardziej…

Serial powstał na podstawie książkowego bestsellera Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. Reżyserem Żmijowiska jest Łukasz Palkowski (reżyser„Belfra”).

Piosenka Pawła Domagały „Żmijowisko”

Jeśli aktor jest równocześnie muzykiem, praca nad rolą wcześniej czy później przyniesie efekt w postaci piosenki. Tak stało się przy okazji serialowej ekranizacji bestsellera Wojciecha Chmielarza „Żmijowisko” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, gdzie główną rolę męską zagrał Paweł Domagała. Po zakończeniu zdjęć powstała inspirowana serialem piosenka „Żmijowisko” z tekstem Zuzanny Grabowskiej. W teledysku reżyserowanym przez Pawła Domagałę pojawiają się fragmenty serialu.

Zdjęcia do serialu „Żmijowisko”

Zdjęcia trwały od kwietnia. Rozpoczęły się w Warszawie, następnie ekipa filmowa przeniosła się na Mazury, gdzie w małej miejscowości Orżyny koło Mrągowa od zera wybudowano agroturystyczne siedlisko, w którym głównie rozgrywa się filmowa fabuła. Realizacja scenograficznego projektu trwała kilka tygodni podczas których między innymi usypano malowniczą plażę, odrestaurowywano – adaptując na potrzeby scenografii – zastaną, starą zabudowę, zbudowano drewniane domki dla gości Żmijowiska.

– Kiedy stanąłem po raz pierwszy zdałem sobie sprawę że dokładnie tak widziałem swoje Żmijowisko. Jest malowniczo, jest tajemniczo. Ta idylliczna okolica to świetne tło dla kryminału, bo zderzenie świata zbrodni i zła z tą sielskością jest fascynujące. Od razu budzą się ciekawe napięcia i historia właściwie tworzy się sama. To metafizyczne uczucie, kiedy patrzysz na to co napisałeś, widzisz to w rzeczywistym świecie – powiedział Wojciech Chmielarz, autor powieści i współautor scenariuszowej adaptacji.

– Z aktorami przy „Żmijowisku” pracuje się fenomenalnie. Zawsze daję aktorom wolność – wychodzę z założenia, że reżyser jest dla aktorów tylko drogowskazem. Moim zdaniem aktor jest artystą i sztuka, którą tworzy polega między innymi na stworzeniu postaci. Mam wrażenie, że udało nam się stworzyć świetny zespół, który gdzieś razem na tych mazurskich terenach świetnie się ze sobą rozumie i dobrze się nam razem pracuje – mówił tuż przed zakończeniem zdjęć do serialu reżyser Łukasz Palkowski.

Praca „na łonie natury” w mazurskim krajobrazie miała dla aktorów dodatkowe atuty. Agnieszka Żulewska (filmowa Kamila, żona Arka którego gra Paweł Domagała) doceniała to, że miejsce pracy może być w przerwie w zdjęciach do tak wymagającego projektu dobrym wypoczynkiem. „Tu mamy dwa w jednym. To naprawdę rzadkość, żeby zobaczyć jak reżyser w czasie przerw łowi ryby na pomoście. My tu pracujemy, ale jednocześnie opalamy się, kąpiemy, spacerujemy i czytamy.”

Z kolei tak o atmosferze na planie opowiada Paweł Domagała – odtwórca głównej roli Arka: W serialu wizyta w Żmijowisku to sytuacja rodzinna, wakacyjna, która w pewnym momencie diametralnie się zmienia. Na planie zaś jest odwrotnie – ciężko pracujemy, w ogromnym skupieniu i po kilkanaście godzin dziennie, a w przerwach miedzy zdjęciami robi się wakacyjnie – dzięki wspaniałej atmosferze i niezwykłej przyrodzie, która nas otacza.

Zdjęcia do serialu „Żmijowisko” trwały od kwietnia do końca lipca 2019 roku.

Występują m.in. Paweł Domagała, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Davina Reeves-Ciara, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Tamara Arciuch, Małgorzata Klara, Szymon Piotr Warszawski, Magdalena Różańska, Dominik Bąk, Mirosław Haniszewski, Grzegorz Warchoł czy Lidia Sadowa. W obsadzie znaleźli się też utalentowani aktorzy młodego pokolenia: Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska oraz Hanna Koczewska.

Premiera serialu w CANAL+ już 3 listopada o godz. 21:30.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button