WARSZAWA

Nowi mieszkańcy w Warszawskim ZOO. Myszojeleń, malajki, góralki i wiele innych okazów

Warszawa

W 2023 roku w Warszawskim ZOO przyszło na świat wyjątkowo dużo zwierzaków.

Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich przywitał nowych przedstawicieli rzadko spotykanych gatunków. Warszawiacy mogą podziwiać młodego myszojelenia, przedstawicieli zagrożonego wyginięciem gatunku kaczek oraz wiele innych interesujących okazów.

To obfity rok jeśli chodzi o liczbę urodzeń w Warszawskim ZOO. Największą furorę robi młodziutki kanczyl jawajski – potocznie zwany myszojeleniem, jednak w hodowli Ogrodu pojawiło się znacznie więcej nowonarodzonych zwierząt.

Rzadko spotykane odmiany wykluły się również w Ptaszarni. Warszawskie ZOO zaprasza do oglądania bajkowo upierzonych argusów malajskich czy plamoczubów, czyli największych gołębi świata.

W Warszawskim ZOO po raz pierwszy przyszły na świat pisklęta malajki – rzadkiego, zagrożonego wyginięciem gatunku kaczki. Siedem uroczych maluszków wykluło się w Ptaszarni Warszawskiego ZOO pod koniec lipca. To pierwszy przychówek tego gatunku nie tylko w stołecznym Ogrodzie, ale też pierwszy w polskich ogrodach zoologicznych! Te na pozór pospolicie wyglądające kaczki, to tak naprawdę rzadki zagrożony wyginięciem gatunek ptaka wodnego, który w naturze zamieszkuje południowo-wschodnie Indie oraz południowo-wschodnią Azję.

Powiększyło się również stado koni Przewalskich, niezwykle dzikich i nieokiełznanych, zagrożonych wyginięciem. Wraz z sezonem wakacyjnym przyszło na świat aż 10 góralków skalnych, przypominających większe wersje świnek morskich. Dobrą wiadomością jest również stałe powiększanie się stada jeleni wietnamskich oraz wymarłego już na świecie gatunku wietnamskich sików.

W tym roku powitano również młodego lemura katta, żółwia wężoszyje oraz alpakę. Nowe zwierzaki oraz resztę okazów można podziwiać w codziennie otwartym Ogrodzie Zoologicznym na warszawskiej Pradze.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button