LOTNICZE NEWSY

Nowe połączenie lotnicze z Gdańska do norweskiego Bodø

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Wizz Air ogłosił nowe połączenie między Gdańskiem i Bodø w Norwegii i jest 146. kierunek tego przewoźnika.

Loty będę odbywać się od 22 maja 2019 roku.

Bodø, najdalej wysunięta na północ część pięknego wybrzeża Kystriksveien, jest największym skupiskiem orłów morskich. Turyści z całego świata przyjeżdżają, by je obserwować. Miasto oferuje szeroki wybór aktywności na świeżym powietrzu. Warto popływać kajakiem, zagrać w golfa w świetle dnia o północy lub wybrać się na wycieczkę szybką łodzią pasażerską. Amatorzy pieszych wędrówek z pewnością nie zmarnują szansy odbycia ich w tak zachwycających okolicznościach przyrody. W Bodø odbywają się dwa duże muzyczne festiwale, “Parkenfestivalen” i “Nordland Musikkfestuke”, które przyciągają tysiące wielbicieli mocnych brzmień.

Pierwszy lot WIZZ odbył się z Polski w maju 2004 roku. Od tego czasu linia stale rozwija siatkę połączeń. Ponad 66 mln pasażerów skorzystało z oferty linii w Polsce. W 2018 roku, ponad 9 mln klientów WIZZ wybrało loty w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 14% w porównaniu z poprzednim rokiem. Wizz Air nie tylko oferuje atrakcyjne możliwości podróży w przystępnych cenach, ale również wpływa na rozwój polskiej gospodarki i stymuluje rynek pracy w branży lotniczej i turystycznej wspierając tym samym rocznie ponad 8000** miejsc pracy w sektorach związanych pośrednio z działalnością linii w kraju.

Jozsef Varadi, prezes Wizz Air, powiedział: „Ogłoszona dzisiaj informacja podkreśla nasze długofalowe zaangażowanie w działalność w Polsce, aby naszym klientom oferować coraz więcej niskokosztowych możliwości podróżowania. Stale monitorujemy rynek i obserwujemy trendy, żeby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom naszych pasażerów zapewniając niskie ceny i wysoki poziom naszych usług. Dodajemy 146. miejsce do naszej siatki połączeń. 2019 rok jest dla nas pracowity: dodany zostanie 7. samolot do naszej bazy w Gdańsku, wiosną otworzymy bazę w Krakowie, a warszawska i krakowska flota będą wyposażone wyłącznie w samoloty Airbus A321, co zwiększy liczbę miejsc w sprzedaży w 2019 roku na 160 trasach do 28 krajów”.

NOWA TRASA WIZZ AIR Z GDAŃSKA:

Trasa Dni Data rozpoczęcia Ceny od*
Gdańsk – Bodø, środa/niedziela, 22 maja 2019, 89 PLN/19,99 EUR

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się̨ ze 107 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 25 baz na ponad 600 trasach łączących 146 lokalizacji w 44 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 4500 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybraną przez ponad 34 mln pasażerów w ciągu minionych 12 miesięcy. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Wizz Air należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i posiada certyfikat IOSA będący wyznacznikiem bezpieczeństwa linii lotniczych. Firma otrzymała ostatnio najwyższą, 7-gwiazdkową notę w rankingu airlineratings.com, jedynej na świecie agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów. Linia Wizz Air otrzymała tytuł 2017 European Airline of the Year przyznawany przez Aviation 100, renomowane doroczne zestawienie najlepszych podmiotów w branży lotniczej.

* bilet w jedną stronę z podatkami i opłatami obowiązkowymi
**ACI sugeruje tworzenie 750 lokalnych miejsc pracy na każdy 1 mln przewiezionych pasażerów w ciągu roku
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button