LOTNICZE NEWSY

Norwegian. Osiem nowych połączeń z Polski do Skandynawii

Linie lotnicze Norwegian

Linie lotnicze Norwegian będą obsługiwały osiem nowych tras z Polski do Skandynawii.

Sezon letni 2020

Gdańsk – Goteborg
Gdańsk – Kopenhaga
Gdańsk – Sztokholm-Arlanda
Gdańsk – Trondheim

Poznań – Oslo-Gardermoen
Poznań – Kopenhaga

Szczecin – Kopenhaga

Wrocław – Oslo-Gardermoen

Nowe połączenia lotnicze z Gdańska do Skandynawii. Już od kwietnia 2020 roku

Linie lotnicze Norwegian ogłosiły, że od kwietnia 2020 roku uruchomią cztery nowe połączenia z Gdańska: do Kopenhagi, Sztokholmu, Göteborga i Trondheim.

– Z przyjemnością ogłaszamy osiem nowych tras z Polski do kilku skandynawskich miejsc docelowych – powiedział Magnus Maursund, wiceprezes ds. handlowych w Norwegian. – Dla polskich podróżnych oznacza to niższe opłaty, większą elastyczność, świetną obsługę i bezpłatne Wi-Fi na pokładzie zupełnie nowych, bardziej przyjaznych dla środowiska samolotów. Polska jest rynkiem o rosnącym znaczeniu i zainteresowaniu dla nas, silnie powiązanym ze swoimi skandynawskimi sąsiadami i cieszymy się, że możemy powitać pasażerów na pokładzie.

Jak mówi Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy ma największą sieć skandynawskich tras w Polsce.

– Bardzo się cieszymy, że wkład linii Norwegian wciąż rośnie – powiedział Kloskowski. – Trzymamy kciuki za naszego norweskiego partnera. To dobra wiadomość dla naszych pasażerów.

Linie Norwegian zwiększą także częstotliwości na niektórych istniejących już trasach między Polską a Skandynawią. Z Gdańska i Krakowa poleci do Oslo nie 9 a 11 razy w tygodniu.

Połączenia lotnicze z Gdańska – zima 2019/2020 (do 29 marca 2020 roku)

Londyn-Luton, Londyn-Gatwick, Liverpool, Doncaster-Sheffield, Edynburg, Billund, Turku, Paryż-Beauvais, Kutaisi, Eindhoven, Rejkiawik-Keflavik, Brema, Dortmund, Kolonia-Bonn, Hamburg, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Tromso, Bodo, Trondheim, Alesund, Bergen, Haugesund, Stavanger, Kristiansand, Molde, Aberdeen, Sztokholm-Skavsta, Goteborg, Malmo, Kijów, Charków, Lwów, Odessa, Mediolan-Bergamo (Wizz Air); Londyn-Stansted, Manchester, Newcastle, Birmingham, Bristol, Leeds-Bradford, Aarhus, Alicante, Dublin, Belfast, Cork, Malta, Oslo-Torp, Kraków, Wrocław, Edynburg, Sztokholm-Skavsta, Vaxjo, Kijów, Odessa, Mediolan-Bergamo, Kopenhaga, Goteborg, Hamburg (Ryanair); Kopenhaga, Oslo-Gardermoen, Sztokholm-Arlanda (SAS); Frankfurt, Monachium (Lufthansa); Amsterdam (KLM); Warszawa, Kraków (LOT); Helsinki (Finnair); Dusseldorf (Eurowings), Helsinki, Oslo-Gardermoen, Bergen (Norwegian).

Nowe połączenie do Oslo i nowy przewoźnik we Wrocławiu

Norwegian, narodowe linie norweskie, otwierają połączenie z Wrocławia na główne lotnisko Oslo-Gardermoen. Pierwszy samolot na tej trasie wystartuje 30 marca 2020 roku.

Pasażerowie zyskają bezpośrednie połączenie na najważniejsze, międzynarodowe lotnisko stolicy Norwegii – Oslo-Gardermoen. W ubiegłym roku ten port obsłużył ponad 28,5 mln pasażerów.

– Oslo-Gardermoen to ważny port przesiadkowy, jeden z największych w północnej Europie. Oferuje znaczną liczbę połączeń na trasach skandynawskich, jak również transkontynentalnych, w tym przede wszystkim do USA – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Na nowej trasie do Wrocławia przewoźnik zapowiada dwa rejsy w tygodniu – w poniedziałki oraz piątki. – Dogodne terminy rejsów są dodatkowym atutem, zarówno dla pasażerów planujących krótszy wyjazd, jak i dalszą podróż. Można oczekiwać również znaczącego ruchu turystycznego z Norwegii na Dolny Śląsk – dodaje Dariusz Kuś.

Norwegian to flagowe norweskie linie lotnicze, sytuujące się w dziesiątce największych w Europie (pod względem liczby przewiezionych pasażerów), oraz nowy przewoźnik na wrocławskim lotnisku.

– Jesteśmy przekonani, że Skandynawia ma wiele do zaoferowania dla podróżnych z Polski – piękne krajobrazy, przyciągające miasta z ciekawą kulturą, mocną ekonomię, a także dostęp do naszej sieci dalekodystansowych połączeń, z kierunkami takimi jak Nowy Jork, Los Angeles czy Bangkok, żeby wymienić tylko kilka – powiedział Magnus Maursund, Senior Vice President Commercial Short Haul linii Norwegian.

Dodajmy, że można teraz skorzystać z ciekawych ofert na loty z przesiadką w Oslo-Gardermoen.

Nowe połączenie jeszcze rozszerzy możliwości podróżowania z Wrocławia, z przesiadką w jednym z hubów, na trasach dalekodystansowych. Pasażerowie mają w tej chwili do dyspozycji połączenia tego rodzaju do Amsterdamu (KLM), na główne lotnisko Paryża-CDG (Air France), do Frankfurtu i Monachium (Lufthansa), Düsseldorfu (Eurowings), Kopenhagi (SAS), Zurychu (SWISS) oraz sześć razy dziennie do Warszawy (PLL LOT).

Linia lotnicza Norwegian z nowymi trasami na 2020 r. – Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego

Linie lotnicze Norwegian oficjalnie ogłaszają Poznań (POZ) jako nowy port lotniczy w swojej siatce połączeń oraz uruchomienie dwóch nowych tras począwszy od sezonu 2020.

Rejsy na główne lotnisko Oslo-Gardermoen (OSL) realizowane będą od 1.04.2020 r. 2 razy w tygodniu, w każdą środę i sobotę. Pierwszy rejs 01.04.2020 r.
Rejsy z Kopenhagi (CPH) do Poznania realizowane będą od 31.03.2020 r. 2 razy w tygodniu, w każdy wtorek i sobotę. Pierwszy rejs 31.03.2020 r.

Linia Norwegian ogłaszając trasę do Kopenhagi zwiększa swoje zaangażowanie w Szczecinie

Będąc bardzo zadowoloną ze swoich wyników osiąganych na trasie Oslo – Szczecin – Oslo, lotnicza Norwegian ogłosiła uruchomienie od kwietnia 2020 roku trasy ze Szczecina do Kopenhagi.

189 miejscowy samolot typu Boeing 737-800 operować będzie dwa razy w tygodniu według poniższego rozkładu lotów:

Środa:

Wylot z Kopenhagi – 13:30, przylot do Szczecina 14:35

Wylot ze Szczecina – 15:15, przylot do Kopenhagi 16:10

Sobota:

Wylot z Kopenhagi – 13:50, przylot do Szczecina 14:45

Wylot ze Szczecina – 15:30, przylot do Kopenhagi 16:25

Przekazując tę jakże dobrą wiadomość dla lotniska, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów – Maciej Dziadosz powiedział:

„Połączenie z Kopenhagą będzie doskonałym uzupełnieniem do już istniejącego połączenia realizowanego przez linię lotniczą SAS, która to od kwietna bieżącego roku łączy nasz region z Kopenhagą 5 x tygodniowo (od poniedziałku do piątku).

Sądzimy, że uruchamiane w niedługim czasie połączenie linii Norwegian z Kopenhagą, jeszcze bardziej uatrakcyjni Szczecin i całe Pomorze Zachodnie dla klientów skandynawskich, którzy wręcz uwielbiają kilkudniowe wyjazdy turystyczne, wpisując się w strategię rozwoju tego typu usług na terenie naszego regionu.

Faktem ogłoszenia tego połączenia, w szczególności powinna cieszyć się cała branża turystyczna, dla której Duńczycy są jednymi z najczęściej korzystających z ich usług klientami, a to połączenie znacznie skróci czas dotarcia do Szczecina, czy regionu Pomorza Zachodniego” – dodał Maciej Dziadosz.

Zaś 29 października linia lotnicza Norwegian zainaugurowała połączenie lotnicze ze Szczecina do Oslo Gardermoen.

189 miejscowy samolot typu Boeing 737-800 operować będzie dwa razy w tygodniu według poniższego rozkładu lotów:

Wtorek:

Wylot z Oslo – 08:40, przylot do Szczecina 10:10

Wylot ze Szczecina – 10:50, przylot do Oslo 12:20

Sobota:

Wylot z Oslo – 16:00, przylot do Szczecina 17:30

Wylot ze Szczecina – 18:10, przylot do Oslo 19:40

Port Lotniczy Szczecin – Goleniów oferuje 10 rozkładowych kierunków: Warszawa (PLL LOT); Oslo Gardemoen (Norwegian); Kopenhaga (SAS, Norwegian); Londyn Stansted, Dublin, Liverpool, Kraków (Ryanair); Oslo Torp, Stavanger, Bergen (Wizz Air)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button