LUBLIN

Nietrzeźwa wiozła czwórkę małoletnich pasażerów

Lubelskie

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miała 48-latka, która w takim stanie kierowała Audi.

W samochodzie przewoziła czworo małoletnich pasażerów. Kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej przez łęczyńskich policjantów. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 9.00 w miejscowości Podgłębokie gmina Cyców (woj. lubelskie). Policjanci z łęczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Audi.

Za kierownicą siedziała 48-letnia mieszkanka gminy Cyców. Policjanci sprawdzili stan jej trzeźwości. Okazało się, że miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie podróżowała z czwórką małoletnich pasażerów w wieku od 8 do 16 lat. Dzieci zostały przekazane pod opiekę opiekunów prawnych. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy.

Wkrótce 48-latka za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie od 5 do 60 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami. Informacja o zaistniałym zdarzeniu zostanie również przesłana do sądu rodzinnego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button